Wpis z mikrobloga

Serio, czas już skończyć z tym marudzeniem na odcinek (zarówno ten jak i poprzednie). Jak za mało realizmu to wyjdźcie na ulice, jak nielogicznie to poczytajcie podręcznik do logiki czy fizyki, jak postacie nie są dobrymi strategami i dowódcami wojsk to poczytajcie biografie Aleksandra Macedońskiego i Napoleona czy coś. Strasznie męczące się zrobiło to jęczenie. Balon oczekiwań wobec GoT został nadmuchany do granic wytrzymałości i nie ma dobrego sposobu żeby wszystkich zadowolić, a pamiętajmy że show jest kierowane do milionów odbiorców, którzy: a) nie czytali książek, b) nie ogarniają historii Westeros i rodów do 10 pokoleń wstecz, c) nie oczekują wiele więcej ponad dobrą rozrywkę. To nie jest niszowe kino tylko najpopularniejszy serial ever. #got #graotron
  • 18
  • Odpowiedz
@alioth: Ale kto marudzi? To jacyś debile. To był najlepszy odcinek tego sezonu i jeden z lepszych w historii GoT. A bitwa realistyczna, strzały leciały tak jak miały lecieć, krew się lała mocno i sama walka była dobrze zrobiona.
  • Odpowiedz
@Liberman: W tagu 90% wpisów to marudzenie. Dla mnie też jeden z najlepszych odcinków, pierwszy raz zachwyciły mnie sceny z Daenerys, bitwa zrealizowana perfekcyjnie.
  • Odpowiedz
@zima65: Ja nie widzę wielkich dziur w logice, muszą być pewne uproszczenia. Myślę że niezadowolenie wynika jednak z tego że to pierwszy sezon nie na podstawie wydanych książek, wobec czego nie da się odczytać całego tła. Poprzednie sezony były takie same pod względem uproszczeń, tylko mając setki stron tekstu wszystko układało się w całość, teraz tego nie ma.
  • Odpowiedz
Poprzednie sezony były takie same pod względem uproszczeń, tylko mając setki stron tekstu wszystko układało się w całość, teraz tego nie ma.


@alioth: To dlaczego 5-ty sezon był krytykowany jeszcze bardziej za braki w logice i beznadziejny scenariusz?
  • Odpowiedz
@yoritomo1610: I moim zdaniem to nie może być argument dla krytyki serialu, bo to nie ekranizacja a fabuła "na motywach" i nie ma być ukłonem w stronę czytelników niestety
  • Odpowiedz
@yoritomo1610: W historii było zaledwie kilka filmów/seriali, które dorównały lub przewyższyły swoje książkowe pierwowzory. Biorąc pod uwagę złożoność świata PLiO i możliwości przekazywania informacji w książce, nie ma szans żeby serial dorównywał jej fabularnie.
  • Odpowiedz
@alioth: tak, tylko że na ogół ekranizacje polegają na przeniesienie opowieści na ekran, a tutaj mamy przypadek gdzie wymyślona jest całkiem nowa historia (jedynie wątki Jona i Jaimego są jako, tako przedstawione jak w książce, oczywiście bardzo okrojone ale główna myśl jest ta sama), i jest to niestety bardzo słaba, nie trzymająca się kupy historia
  • Odpowiedz
Strasznie męczące się zrobiło to jęczenie. Balon oczekiwań wobec GoT został nadmuchany do granic wytrzymałości i nie ma dobrego sposobu żeby wszystkich zadowolić, a pamiętajmy że show jest kierowane do milionów odbiorców, którzy: a) nie czytali książek, b) nie ogarniają historii Westeros i rodów do 10 pokoleń wstecz, c) nie oczekują wiele więcej ponad dobrą rozrywkę. To nie jest niszowe kino tylko najpopularniejszy serial ever.


@alioth: Mogłaś napisać wprost, są
  • Odpowiedz
Ja nie widzę wielkich dziur w logice


@alioth: serio nie widzisz?


To tylko kilka momentów, gdzie logika zrobiła sobie wolne, a było ich sporo. Ten odcinek był lepszy niż pozostałe w tym sezonie, ale nie był wybitny, czy nawet po prostu dobry.
  • Odpowiedz