Wpis z mikrobloga

Przyszedł o wiele szybciej niż sie spodziewałem.

Pioneer JXD 509G czyli kopterek z FPV i 100-150m zasięgiem poniżej $80

Pomimo oszustwie związanym z trackingiem zestaw przyszedł

Zamówione Jun 09, 2016 02:35:52 AM
Przyszło dziś czyli 20.06.16 - łacznie 11 dni co zapewne jest wynikiem bardzo dobrym.


#itemyzchin #chinskiecuda #gearbest #drony #quadrocopter
Python - Przyszedł o wiele szybciej niż sie spodziewałem. 

Pioneer JXD 509G czyli ...

źródło: comment_kogkWEK3Xui8VGYfaBXyfa8vdMswLoKP.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Python: wstępnie prezentuje się fajnie... jak już nim polatasz to napisz coś więcej, jaka jakość transmisji, jak wykonanie, na ile starcza bateria, jaka jakoś transmisji, łatwość modyfikacji/wymiany części/wymiany baterii, itd. Im więcej tym lepiej ;)
  • Odpowiedz
@noriad: @The_Linkos: @kolezka1: Na banggoodzie jest tutaj link
Jako, że również go ostatnio kupiłem to mogę coś powiedzieć. Bateria starczy na około 9-10 minut latania bez kamerki (używając flipów itp), a z kamerką i transmisją około 5-7 minut. Wykonany jest bardzo dobrze, nie jest to typ najtańszego plastiku. Na rynku każdy element drona powinien się znaleźć. Dałbym jakieś zdjęcia z lotu lub film, ale zgubiłem kartę
  • Odpowiedz
@kuba6534: czy taki dron to dobry wstęp to latania FPV ? Albo inaczej - czy jeżeli ktoś chce sobie polatać "hobbistycznie" FPV (do okoła domu itp.) to taki dron da radę ? W sensie, czy np. zasięg nie jest kijowy i trzeba modzić, że baterie kijowe i trzeba wymieniać itd. Czy po prostu jest dobry "out-of-the-box" ?

Ogólnie, w temacie tanich FPV, kojarzę WLtoys V686G, Hubsan H107D+, myślisz że ten
  • Odpowiedz
@noriad: Znawcą dronów nie mogę się nazywać, lecz jako początkujący mogę powiedzieć, że był to dobry wybór. Wystarczy dokupić kilka akumulatorów i dobra zabawa gwarantowana. Ja z zasięgiem nie miałem nigdy problemów. Kiedyś pojechałem na jakąś łąkę, i latałem dookoła. Był dosyć daleko, a dalej nie chciałem latać bo bałem się, że stracę go z oczu. Nie wiem jak z zasięgiem FPV. Bez niego dron latał dłużej a na tym
  • Odpowiedz
@kuba6534: Kupiłem od razu 5 troszke mocniejszych baterii :) po 3 bateriach wystarczyło mi testów. Nagrywanie + FPV daje max 5-6 min lotu ale i tak jest fajnie :)
  • Odpowiedz
@noriad: Modowanie nie jest wymagane ale zawsze uprzyjemnia korzystanie z tanich dronów.

Ja mam w planach zmodować kamerkę zeby się tak nie trzęsła i zeby dało się ja ustawic pod lepszym kątem, żeby widzieć co jest przed tobą w trakcie nachylenia przy szybszym locie.

Zasięg drona wydaje się ok. na początku nie zdawałem sobie sprawy, że 100m to tak daleko. Nie mam zamiaru i nie mam miejsca zeby latać dronem
  • Odpowiedz
@Python: Osobiście nie próbowałem, ale widziałem na YT jak ktoś próbował i latał bez problemów. Podczepił Mobiusa pod inny model, który różni się jedynie tym, że jest biały i nie ma FPV. Link do filmu masz tutaj, na yt filmik zacznie się od momentu przypięcia Mobiusa.
  • Odpowiedz
@kuba6534: to świetna wiadomość, Jest trochę cieższa ale z drugiej strony ma swoją własną baterię więc powinno rekompensować czas latania.

Ciekawe czy da się zmodować ją do działania w FPV :D
  • Odpowiedz
@kuba6534: @Python: Nie potrzebuje ktoś z was odkupić po taniości pilota, monitorka fpv albo zestawu 5 baterii (4x800 i 1x600) do tego modelu? Mój JXD 510g (różni się tylko obudową) postanowił mi #!$%@?ć i tyle go widziałem. Albo jakieś zakłócenia albo rozkalibrował się, bo sam zaczął się unosić, po czym stracił zasięg i zniknął xD
  • Odpowiedz