Wpis z mikrobloga

Siemaneczko mirki!

Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej listy/informacji na temat opcji, które mógłbym zmienić w moim #seat Ibiza Stella #6l za pomocą kabla #vag KKL.
Najbardziej ciekawi mnie opcja włączania świateł mijania przy starcie silnika. Wiem, że można zrobić to w nowych pojazdach, lecz moja mała jest z 2004r. i nie wiem czy nic nie popierdzielę jak zacznę dłubać w kodzie szesnastkowym?

Proszę o pomoc i pozdrawiam #motoryzacja.
  • 18
@d0nth4x: sądzę że będzie problem, raczej robi się to długim kodowaniem w vcdsie w module odpowiedzialnym za światła, ta ibiza nie jest na sieci CAN więc sądzę, że nie będzie takiej opcji. Ogólnie to zależy od modułu obsługującego światła.
@Kodziak edc15 to sterownik silnika dla diesla. Opcje ze swiatlami sa albo w module swiatel albo module komfortu czy zarzadzaniu elektryka centralna.
@d0nth4x musisz znalezc #!$%@? vcdsa i popatrzec w opcjach kodowania modulow.
@Mr_Kidada: Ja to wszystko wiem tylko, jak zapewne wiesz, nie wszystkie sterowniki mają długie kodowanie, a nawet jak mają to też mogą nie mieć pomocnika kodowania....jakbym miał jakąś ibizę z tego rocznika to bym zobaczył ;) dlatego też napisałem o światłach na rynek skandynawski ( ͡° ͜ʖ ͡°) a powiedz mi z czego te screeny masz?