Wpis z mikrobloga

Mam pytanie na które jakiś mirek już odpowiadał tylko że nie mogę tego znaleźć, a więc jak wiadomo po upgradzie Windowsa do 10 jest możliwość powrotu do poprzedniego systemu w ciągu 30 dni, da się coś z tym zrobić aby można było wrócić do niego obojętnie kiedy? Mam płytkę z Winem 7 + nalepka na PC z kluczem do niego i zgaduje że po 30 dniach od przejścia na 10 klucz będzie "przypisany" po 10 a nie 7, oświećcie mnie jak to działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

aha, mam Home Premium czyli przysługuje mi 10 Home, nie wiem czy ma to znaczenie

#windows10
  • 5
@piotrulos: czyli jak dobrze rozumiem aktualizuję teraz do 10 i ewentualnie jeśli coś mi się po jakimś czasie nie spodoba to mogę zrobić formata i normalnie zainstalować znowu 7

a co wtedy z 10, mogę tylko zrobić upgrade póki jest jeszcze darmowy, a po tym okresie już nie? (w sensie jak np. teraz upgrade, a za pół roku, gdzie 10 już nie będzie darmowa) co oznacza przypisanie dyszki do sprzętu?
@Ray12: przez 30 dni od update w opcjach będzie przycisk wróć do windows 7 i on ci przywróci kopię systemu którą zrobił przed aktualizacją, po 30 dniach kopia jest kasowana więc powrót to tylko format.

Jeżeli po aktualizacji aktywujesz 10 (będzie w opcjach jako aktywowana) to jak się skończy promocja to nadal masz możliwość zainstalowania 10, można od razu instalować na czysto bez podawania żadnego klucza (kluczem jest sprzęt)