Wpis z mikrobloga

Ludzie na rowerach miejskich to jest kurna dramat.
Jak widzę ten specyficzny rower z logiem mBanku to już wiem, że trzeba zwolnić, zachować dystans i mieć oczy dookoła głowy, bo rowerkowiec za chwilę wywinie jakiś numer, np. nagle skręci i będzie jechał środkiem / lewą stroną albo zatrzyma się na środku ddr. Nikt i nic się nie liczy, tylko ja, rower i psiapsiółka obok.
Jestem zdania, że przy rejestracji powinni im dołączać krótki instruktaż, typu:
- obowiązuje ruch prawostronny
- korzystaj z przejazdów rowerowych, przejścia są dla pieszych
- pasy rowerowe są jednokierunkowe
- kontrapas to nie droga rowerowa
- sygnalizuj zamiar wykonania skrętu i upewnij się czy nikt za tobą nie jedzie.

Z obserwacji: wiecie kto najczęściej przejeżdża na czerwonym? Wcale nie ludzie na własnym sprzęcie. Oczywiście rowerkowcy na miejskich bo szkoda 2 zł i trzeba zmieścić się w darmowym czasie.

Zwróć im uwagę, to zamiast podziękować za radę cię wyzwie albo się obrazi i dalej będzie jechać środkiem albo na pasie pod prąd. xD
Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka; niektórzy jeżdżą zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem, niestety bardzo mały odsetek.
#wroclaw #rower
  • 11
@seattle: Ja nie wiem jak na tym paździerzu mozna jeździć, ciężkie to, większośc rowerów nie serwisowana, skrzypi, siodełka źle poustawiane... na upartego człowiek za te 300 złotych by sobie singla złożył na cieniutkich oponach i kolarskiej ramie i od razu inna jazda po mieście, albo jakaś damke dla dziewczyny...jak ktoś częśto korzysta z tych rowerów to i tak kasę wydaje, wolałbym kupić swoje.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Z konta widzę że niedługo stuknie mi 500 wypożyczeń, więc mogę chyba wypowiadać się jako stały użytkownik WRM. Przez ten czas wydałem raptem 80PLN, z czego dużą część przez swoją głupotę. Obala to jednak Twoją obserwację, że niektórzy zasuwają żeby przyoszczędzić - nie muszą, bo w 20 min na tych kobyłach przejedziesz spokojnie Bema<-> Dworzec czy Grunwald<-> JP2. Sam widziałem kilkukrotnie jak ktoś z nextbike'a wpieprzał się na czerwonym, ba