Wpis z mikrobloga

@gruszkaofficial: @michael94: musicie doliczyć 1.5 - 2k do dobrego monitora. Ja po wakacjach kupuje pc bez karty graficznej za 1.8k i do starego 24' monitora dokładam 27' HP 27xw. Btw w pracy mam maka z applowskimi monitorami i nie kupiłbym takiego zestawu do 10k.
@gruszkaofficial: Miałem Inspirona nie polecam... Podzespoły jak podzespoły łatwo porównać, ale jakoś wykonania była fatalna, ciągle coś pękało: plastik, krateczka od wentylacji, urwał się jeden zawias i monitor był przyczepiony na końcu już tylko na jednym. Co jak co, ale do pracy to tylko laptopy z serii biznesowych, ich wykonanie u każdego producenta jest o niebo lepsze :) W dellu seria biznesowa to zdaje się XPS i Latitude :)
@gruszkaofficial:

1. Procesor: INTEL CORE i5-6600K - 3.50 GHz, turbo 3.90 GHz, x4/4, 6 MB, 95W, HD 530, BOX, s-1151 (1145 zł)
2. Wentylator CPU: NZXT Kraken X41 - Intel 115x/2011, AMD FMx/AMx (515 zł)
3. Płyta główna: ASUS Z170M-PLUS - m-ATX, Z170, 4x DDR4, 2x PCI-E 16x, RAID, DVI, HDMI, USB 3.1, S-1151 (565 zł)
4. Pamięć RAM: DDR4 KINGSTON - 16 GB / 3000 (2x 8 GB), CL15, SAVAGE,
@ZapachLata: @Jurigag: @Carcer: Dlaczego stacjonarka bez karty graficznej? Czy do pracy z grafiką nie potrzebowałbym właśnie jak najlepszej grafiki? Dodam, że cały czas się uczę webdevu i tworzenia grafiki i jeszcze nie jestem pewien na czym chciałbym się skupić.
Dodam też, że chyba bardziej bym się skłaniał jednak do laptopa + w przyszłości jakiś lepszy monitor. Przeglądałem DELLe z serii biznesowych i mi się podobają, ale większość ma karty
@gruszkaofficial: karta graficzna przydaje sie jak robisz coś 3D. w takim photoshopie tylko pare funkcji używa karty graficznej https://forums.adobe.com/thread/979969 a zintegrowana w i5 starczy do tego.

Dodam też, że chyba bardziej bym się skłaniał jednak do laptopa


zastanów się dobrze nad tym, jak laptop będzie nia biurku 99% czasu z podłączoną myszką i klawiaturą to po prostu szkoda pieniedzy. no i pc jest szybszy, starcza na dłużej i można rozbudować. za