Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykloweminy odcinek 2

http://olx.pl/i2/oferta/kawasaki-z1000-CID5-IDg1GM1.html#:9e127704f1

Mialem nie opisywac ale spojrzalem jeszcze raz w ogloszenie i przeczytalem: "stan idealny/igla"...
Nie mowie ze moto zlom ale jezeli ktos oczekuje bdb stanu to moze zaoszczedze mu drogi:

Kierownica nieoryginalna (ori sprzedana bo niewygodna taa...)
Wahacz od strony kola mocno wypiaskowany
Dekiel przytarty
Tabliczka na ramie po prawej stronie ma slady po baku i jest lekko pognieciona
Bak z lewej strony przy polce ma jakis slad podmalowany
Malowane kilka elementow
Sporo zaciekow od chemii do mycia. Czesc zejdzie ale czesc znajac zycie zostanie.

Moto troche zmeczone. Nie ma raczej 18tys km predzej 48tys.
Opony dot 11 w miare ladne
Silnik chodzi ladnie aczkolwiek osluchalem go przez minute tylko
Sprzedajacy sklonny do negocjacji ceny tak wiec jak komus powyzsze nie przeszkadza to mozna sie dogadac.

Jutro mam kilka moto do obejrzenia. Zobaczymy czy z czyms wroce czy bedzie kolejna czesc :)
  • 13
@Stitch: zawsze się śmieję jak ktoś tak mówi…

Rozumiem jak ktoś wrzuca na forum sprzęta i chce opinie - sam zaznaczę, że to to to i to nie jest oryginalne, tylko stronię od twierdzenia, że to negatywne. Najlepsze jest to, że Ci co się najwięcej pultają o to - wymienią kierownicę, kierunki, lusterka i inne rzeczy miesiąc po zakupie…

@Domier: #!$%@? jak mnie to #!$%@?, wielka motocyklowa brać, LwG i super fajnie klepanko po plecach, ale jak dochodzi sprzedaż to nie napisze #!$%@? prawdy tylko wali ścieme i leci w kulki. To powoduje że musisz być mocno ogarnięty w temacie albo mieć jakiś zasób osób z wiedzą (np. taki wykop) który ogarnie wszystkie ściemy. Strasznie mnie #!$%@? takie januszowanie, sory że wylewam tu #gorzkiezale ( ͡° ͜ʖ ͡
: > #!$%@? jak mnie to #!$%@?, wielka motocyklowa brać, LwG i super fajnie klepanko po plecach, ale jak dochodzi sprzedaż to nie napisze #!$%@? prawdy tylko wali ścieme i leci w kulki

@tosyu: zluzuj portki, tak jest i jeszcze przez długi czas będzie, sam kijem Wisły nie zawrócisz więc może warto dostosować sie do warunków ;)
@Stitch: uwierz mi ze absolutnie nie zalezy mi na wszystkich oryginalnych czesciach. W tym przypadku akurat widac ze moto lezalo i ma tego slady a kierownica tylko to potwierdza.

Ja osobiscie do kazdego moto trzymam kartonik czesci ktore wymienilem i teczke z rachunkami/dokumentami. Wiekszosc motocykli ktore sprzedawalem kupowal pierwszy ogladajacy bo wiedzial po co jedzie.
@Domier po co trzymac zlom? nikt Ci nie zaplaci za dodatki. wiec to ma sens tylko jak masz zamiar oddzielnie je sprzedac, a moto znowu serie :)

pisalem. wszystko spoko, ale ten argument jest akurat mega slaby.

a co do rachunkow - to jest ok jak ale odnośnie czesci mechanicznych/ eksploatacyjnych, ale rachunki na srubki przykladowo? po co to kupującemu?

ja jak sprzedawalem tez zawsze pierwszy ogladajacy bral. Z tym, ze ja