Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki spod znaku #xiaomi. Kilkanaście dni temu informowałem tutaj o fajnej promocji na #mi4c. Sprzęt zakupiłem 30 maja, wysłany 4 czerwca, 10 dotarł do WER Warszawa a 14-go już go miałem w domu więc jak na zakupy od majfrendów to wydaje mi się, że express. Aha no i warto dodać, że obyło się bez dodatkowych opłat dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej BezVatowskiej ( ͡ ͜ʖ ͡). Jeszcze kiedy szła przesyłka wysłałem do xiaomi prośbę o odblokowanie bootloadera jednakże okazało się to niepotrzebne, wgranie #miui polska poszło bezproblemowo. Teraz dwie sprawy:
1. do przesyłki dołączony kabel, ładowarka i polska przejściówka do gniazdka. Z uwagi na to, że zdarza mi się również ładować telefon w pracy potrzebuję drugą ładowarkę i tutaj pytanie do Was bo słabo orientuje się w tym temacie: czym się kierować przy zakupie ładowarki do mi4c? Może jakieś szczególnie polecane egzemplarze?
2. problem z powiadomieniami: mimo, że poustawiałem kłódki, powiadomienia, pływające okna nie zawsze przychodzą mi powiadomienia z aplikacji, szczególnie widać to po gmailu (przy włączonym wifi przychodzą, przy włączonej transmisji danych już nie). Co jeszcze trzeba odkliknąć, żeby to działało jak należy?
  • 4
@mariusz5891:
ad.1. kup cos firmowego typu blitzwolf z banggood lub pokrewnych (raczej odradzalbym alixpress), zwroc uwage zeby wspierala quick charge 2.0.

ad.2. jest jeszcze takie cudo jak oszczedzanie baterii ->
ustawienia/urzadzenie/bateria i wydajosc/ oszczedzanie baterii/wybierz aplikacje...

Tam daj zeby gmail mial zawsze dostepna transmisja danych w tle