Wpis z mikrobloga

@SaperR: ja powiem szczerze, że jeśli gdzieś jadę i mi zależy na pewnym sprawdzeniu drogi na obecność radarów i policji to odpalam yanosika ale w 90% dałem sobie z nim spokój, estetyka tej aplikacji jest tragiczna tak jak i funkcjonalność (brak najprostszych i najlogiczniejszych rozwiązań typu "dom" jako ikona zawieszona przy ulubionych trasach, czy ustawienie kilku opcji ulubionych na stałe).

Polecam aplikacje "Waze", ciągle mało popularna u nas a jest
  • Odpowiedz
@kovalski: @murarz13:
Świetne podejście. Wychodząc z domu pewnie wychodzicie w worku na kartofle twierdząc że działa, no nie? :D Co tam wygląd!
Nie neguję tego, że nie działa. Chodzi o to, że jak już działa to fajnie by było gdyby jakoś wyglądała - przy okazji zachęciłaby do siebie nowych użytkowników co przy tej aplikacji jest istotną sprawą...
Obecnie jest zwyczajnie mało przyjazna i nieestetyczna ;/
  • Odpowiedz
@murarz13: @kovalski: po co w ogóle komentować "ale działa", skoro kolega nie napisał nie działa ? Ma racje, że sam pomysł yanosika jest dobry ale sama grafika i pewne oczywiste techniczne niuanse powinny być zmienione, bo aplikacja przestaje być przyjazna dla użytkownika w przeciwieństwie do wielu aplikacji konkurencji.
Nie wiecie co to konstruktywna krytyka?
  • Odpowiedz
@SaperR: cb radia tez wygląda jak magnetofony z lat 80 a ludzie w nowych mercedesach uzywają, bo funkcję spełnia :) yanosik jest brzydki jak noc, ale ostrzega nawet na wsiach gdy właśnie radar się rozstawia, jednak baza uzytkownikow robi swoje. No i dla naszego dobra lepiej siedziec na jednej aplikacji niz na 5 rożnych
  • Odpowiedz
@prawdziwek: Jeszcze raz: nie twierdzę że Yanosik nie działa bo się świetnie sprawuje według mnie.
Z podejściem że jeśli coś jest brzydkie ale działa, więc niech zostanie brzydkie to np. Apple by nie odniosło takiego sukcesu :D
Wyobraźcie sobie, że ludzie zwracają również uwagę na wygląd ;)
  • Odpowiedz
@prawdziwek: na ulicy zwracasz uwagę na śliczną pięknie ubraną dziewczynę czy na 50 letnią zaniedbaną kobietę obładowaną zakupami na obiad dla dzieci spełniającą swoja funkcję?
Możliwe że na jedną i drugą, ale jestem ciekaw którą byś wybrał aby przejechała się z Tobą nowym mercedesem :D
  • Odpowiedz
@SaperR: twoje myslenie jest takie zeby obejrzec sie za starą i grubą, po czym namawiac ją na schudnięcie i płacenie jej za operacje plastyczne :p znając trudnosci programistow janosika z naprawą elementarnych błędow, ja sie ciesze ze to w ogole dziala, a wymaganie sensownego redesignu moze sie zle skonczyc dla wszystkich bo spieprzą wszystko do konca. Oni wyznają zasade "nie rusz gówna nie będzie śmierdziec" i trzeba sie z tym
  • Odpowiedz
@prawdziwek: Kocham mirko za możliwość prowadzenia takich dyskusji - i to całkiem serio :D
Ale wracając: boli mnie że tak wielu ludzi mówi "tak jest i trzeba się z tym pogodzić" - ma to przełożenie na sprawy tak mało istotne jak yanosik na androida aż po sytuację w kraju ;/
Ja wymagam coraz więcej od siebie, od innych i tego Wam wszystkim życzę :D
  • Odpowiedz
@SaperR: ekran którzy wrzuciłeś jest spoko, proste ideogramy i wyraźne kolory - nie zapominaj, że to aplikacja dla kierowców, korzysta się z niej w czasie jazdy. Ikonki w samochodzie są zaprojektowane w podobny sposób.
  • Odpowiedz
@mrocznaszyszka: nie zapominam - sam korzystam i pomysł z wyróżnieniem kolorami jest super. Tyle tylko, że to w ogóle nie gra z resztą, a i cała reszta wygląda zwyczajnie archaicznie (szczególnie na Androidzie nowszym niż 4 i w roku bardziej aktualnym niż 2010) :P
  • Odpowiedz
@Yanosikpl: Wszyscy wyżej mają rację.

Dodatkowo taki problem z mojej strony. Bardzo często zamykam aplikacje 'force close' (długo przytrzymuję klawisz back, root user here).
I bardzo często wasza aplikacja się zamyka, ale po chwili sama się włącza. Bardzo mnie to wkurza (żeby nie powiedzieć #!$%@? oczywiście).
Zamykałbym aplikację normalnie, ale przy zamknięciu wyskakuje informacja o liczbach punktów (mam gdzieś te punkty tak naprawdę). Dacie radę to ogarnąć?
  • Odpowiedz