Wpis z mikrobloga

Relacja 34, Dzien 92, Do parapetówki 183 dni, Koszt obecny 87 000

Cześć i czołem, witam z pachnącej świeżo pociętym drewnem budowy. Dziś w dalszym ciągu montujemy więźbę dachową.

klik

Po przykręceniu murłat, trzeba na nich ustawić krokwie. Na razie nie są zamocowane na stałe, żeby po ustawieniu wszystkich dało się je jeszcze wypoziomować ( nie chcemy mieć krzywego dachu ). W krokwiach pojawiły się wycięcia, na kolejne elementy konstrukcji

klik

W tym przypadku na płatew, niżej mamy ją już zamocowaną. Część zewnętrzna jest już ( prawie ) gotowa, teraz dojdą jeszcze jętki, kleszcze, płatwie itd - zapraszam do pierwszego obrazka w poprzednim wpisie, tam widać jak to ma wyglądać.

klik

Jak widać na zdjęciu poniżej, budynek nabrał już swoich końcowych gabarytów, Wygląda na to że mój dom będzie wyższy niż sąsiadów, co mnie oczywiście bardzo cieszy.

klik

Na koniec zamieszczaqm zdjęcie od frontu. Ten krzyżyk na górze nie oznacza, że przepisałem dom na fundusz kościelny, a jest to dodatkowe boskie zabezpieczenie przed ewentualnym upadkiem z wysokości. Zaszkodzić - nie zaszkodzi, więc niech będzie zgodnie z tradycją budowlaną. Krzyżyk i kwiatuszki na czubkuy dachu :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem odpowiedz
irecky - Relacja 34, Dzien 92, Do parapetówki 183 dni, Koszt obecny 87 000



Cześć i...

źródło: comment_4mt7kRzR0a7aCbNcc1j7SqperXCJNY48.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@irecky: jak się cieszę, że mnie odbanowali! Jeden z ulubionych tagów. Pięknie to wygląda. W końcu pogoda dopisuje. Jutro przeglądnę tag. Ciekaw jestem o ile przekroczysz budżet :>
  • Odpowiedz
@hina88: Na razie nie jest tak źle, wychodzi mi z 7-8 tys więcej niż planowałem, czyli coś około 10%. A teraz zaczną się prace wyceniane głównie materiał + robocizna ( dach okna instalacje ) , więc cena jest ustalona "z góry" i ewentualne niedoszacowania będą po stronie wykonawcy.
  • Odpowiedz
@hina88: Tzn, 10% z kwoty która została wydana do tej pory

Głównie niedoszacowane materiały, poszło nieco więcej stali, betonu i piasku do zasypania wykopu, kilka godzin pracy koparki, paliwo do agregatu zanim nie podłączyliśmy prądu.... Takie drobiazgi i się nazbierało. :)
  • Odpowiedz
@irecky: Metraż jak dla dziesięciorga dzieci :) Ile ci wychodzi w obliczeniach zakończenie domu w stanie surowym zamkniętym?

Mam w planach domek, ale maksymalnie 100m z pojedynczym garażem.
  • Odpowiedz
Metraż jak dla dziesięciorga dzieci :)


@NikczemnyF: Tyle planuję, więc musiałem budować większy :]

Co do kosztów stanu surowego - zamkniętego, to ciężko powiedzieć, bo część prac była wyceniana za całość, np. dach jest bez wstępnego krycia - od razu na gotowo i do tego z kawałkiem elewacji. Do tego co jest, dojedzie ok 20k na okna i 35k na dach, czyli razem coś około 145k.

Możesz śledzić relację i
  • Odpowiedz
@ElCidX: Tu jestem w podwójnej roli - projektanta i inwestora - więc atmosfera jest raczej przyjemna, jak to się mówi, nie gryź ręki która cie karmi. Ale fakt, na innych budowach gdzie zagladam tylko jako projektant - bywa różnie :)
  • Odpowiedz
@irecky: Nie chciałeś mieć płaskiego dachu, na którym można zrobić sobie ogromny taras z ogrodem, siedziskami itd? Czy może jest po po prostu jakoś niepraktyczne (pomijam śnieg w zimie) albo dużo droższe?
  • Odpowiedz
@nodikv: Płaskiego dachu mnie mogłem zrobić, ze względu na warunki zabudowy. Miałem narzucony kąt dachu w przedziale 35 - 45 stopni (!). Za to część nad garażem będzie płaska i tam będzie własnie taras o pow. ok 35m2.

Co do zalet / wad dachów płaskich , polecam dyskusję pod tym wpisem klik
  • Odpowiedz
@irecky: Dzięki, poczytane. A gdybyś miał możliwość to zdecydowałbyś się na takie rozwiązanie jak napisałem czy nadal chciałbyś skośny?
  • Odpowiedz
@irecky: Poddasze tez bedziesz miał mieszkalne czy raczej "surowe"? Jezeli mieszkalne to mozesz poweidziec ile Ci mniej wiecej pojdzie na zrobienie dachu i wszystkiego około niego (ocieplenie, izolacja, nie wiem co tam sie w sumie robi)?
  • Odpowiedz
@szymon_jude: Wykorzystuje wszystko, w tym poddasze, każdy metr jest ważny. :)

Jezeli mieszkalne to mozesz poweidziec ile Ci mniej wiecej pojdzie na zrobienie dachu i wszystkiego około niego (ocieplenie, izolacja, nie wiem co tam sie w sumie robi)?


Masz na myśli koszt razem z pokryciem, czy sytuacje, gdzie jest poddasze nieużytkowe i chcemy je tylko zaadaptować na potrzeby mieszkalne?
  • Odpowiedz