Wpis z mikrobloga

Na RPG Codex ciekawa (choć miejscami nieco rozczarowująca) recenzja Serpent in the Staglands. Jak ktoś się zastanawia nad kupnem, to warto przeczytać i warto zerknąć na letnią wyprzedaż na #gog, gdzie tego ciekawego ponoć indyka #rpg można dostać za całkiem przyzwoite $7.99.

Ktoś grał z tu obecnych może?

#crpg #serpentinthestaglands #serpent #indiegames
Pobierz kurp - Na RPG Codex ciekawa (choć miejscami nieco rozczarowująca) recenzja Serpent in...
źródło: comment_JTE7MBsGUL4srScPKo0dZYPfaSoxxrPA.jpg
  • 9
@kurp: Ja grałem i polecam. Mocno nieprzyjazna w tym sensie, że wielu rzeczy musimy sami się domyślać, wiele questów jest ukrytych i nie ma strzałki która pokazuje gdzie mamy iść, ale jak się trochę pogra to wsiąka. Jeszcze nie skończyłem, bo aktualnie słabo stoję z czasem, ale jakoś w lipcu do niej wrócę i dokończę.

Jakby ktoś chciał recenzję po polsku to tutaj jest z CD-Action:
Pobierz Bethesda_sucks - @kurp: Ja grałem i polecam. Mocno nieprzyjazna w tym sensie, że wiel...
źródło: comment_K622NL9WEaNLxWTrS3K0YgATnU75GRIU.jpg
@Bethesda_sucks, no właśnie z Twojej wypowiedzi z tą właśnie recenzją kojarzyłem tytuł, ale zarazem miałem wrażenie, że nie chwaliłeś się ukończeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Daj znać w lipcu w takim razie, jak tam dalsze wrażenia. Z mojego małego researchu i równania value/(time+money) wychodzi mi, że chyba warto, ale ja się jeszcze wstrzymam, bo ten rok mam już erpegowo zaplanowany ( ͡ ͜ʖ ͡
Dopiero teraz przeczytałem recenzję. W moim odczuciu była bardzo dobra, warto było czekać. Wiele się z niej dowiedziałem o produkcji, choć część rzeczy znałem już wcześniej z wypowiedzi autora na forum Codexu. Mam wrażenie, że autor trochę wstrzymał się z krytyką i wystawił grze dobrą opinię w podsumowaniu, trochę wbrew sobie. Zastanawiam się, czy to nie jest aby jedna z przyczyn, czemu nie ma tam jeszcze recenzji Underraila, chyba że coś ominąłem?
@Lisaros: Nie wiem jak, bo jestem casualem - i mimo że początkowo gra mnie wciągnęła, to po pierwszej porażce z rąk wilków stwierdziłem, że to nie dla mnie i wróciłem grać w simsy ^^. Ale z tego co widziałem na początku więcej przekazuje się w opisach i dialogach, niż w zakurzonych manualach dodawanych do pudełka.
@Ercefet: to ja wpadłem z deszczu pod rynnę - po demie SitSa grałem w Underrail ;) Poza tym czemu casual? The Sims jest przez część graczy uznawane za bardzo dobre RPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W manualu jest tylko jedna strona o świecie gry, takie klimatyczne wprowadzenie. Pozostałą część to wyjaśnienie mechaniki gry.
@Lisaros: Z tego co wiem to nie. Było paru chętnych, ale na deklaracjach się kończyło (przeszkodą jest np. bariera językowa, nikt z Amerykanów czy Brytyjczyków nie jest chętny, zostają Polacy i Ruski). Recenzję Age of Decadence pisał nasz rodak Darth Roxor, ale jemu UR wybitnie się nie podobał i generalnie nikt z redaktorów Codexu nie ma ochoty produkować się o tym klonie Fallouta.
@Bethesda_sucks: może sam byś pokusił się o napisanie recenzji? :) Język znasz doskonale, potrafisz pisać, dobrze przedstawiasz swoje argumenty. Przy okazji można dać prztyczka w nos tym, którzy woleli Underraila od aod ;)

Jakby co mogę pomóc przy opisie systemu rozwoju postaci i walki. W końcu przeszedłem grę dość nietypowo, z nastawieniem na melee, traps i później granaty, bez broni dystansowej, psi i craftingu. Uhh Deep Caverns to był mały koszmar.