Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo Witajcie Mirki !
Tak się zastanawiałem nad zrobieniem jakiegoś piwka dolnej fermentacji, jednak wiadomo- temperatury nie te. Przeglądając swoje rupiecie zauważyłem sprawną chłodziarkę do piwa na bank lodowy. Jak myślicie, jak by zrobić jej obieg to dałoby radę jakąś temperaturę rozsądną utrzymać ? i przy tym nie zmrozić piwka ? Czy w ogóle opłacalna taka rozkmina ?
  • 7
@Brytus: Chyba raczej wykorzystać do chłodzenia wody, w której będzie zanurzony fermentor. Nie sądzę, żeby ciągły przepływ piwa pozwolił na prawidłową fermentację, nie mówiąc już o ryzyku zakażenia.
sorry, nie doprecyzowałem, właśnie o to mi chodziło. Na pewno nie przelewałbym przez niego piwa podczas fermentacji. Tylko jak myślisz, opłacalne takie kombinowanie jest ? Czy może lepszym i tańszym byłoby zrobienie styropianowej lodówki i PETy z lodem ? Pytam się, bo tak w sumie nie wiem jak prądożerne to ustrojstwo jest.
@makapakaninja: W ten sposób :) Pogadam z zainteresowanymi domownikami to może razem uciułamy coś z używanych, tylko najpierw sprawdzę jak sytuacja się ma z zużyciem energii w obydwu przypadkach. Może się okazać, że nie ma co hajsu na coś nowego wydawać jak mam tą chłodziarkę.