Wpis z mikrobloga

czy są jacyś uczestnicy #riverwash w sensie #demoscena #animacja ?
Strasznie kusi mnie myśl żeby spróbować swoich sił w edycji i spróbować zgłosić jakiś projekt na 2016, pociesza mnie fakt że zeszłoroczne edycje nie są tak bardzo wow jak przykłady zagranicznych dem / video related - jedna tekstura i dużo zabaw transformacjami co wygląda całkiem zresztą elegancko ( ͡° ͜ʖ ͡°) / ale żeby było ciekawiej to marzy mi się 64k compo. ()

Wiem że to trudna zabawa, ale trochę to takie marzenie a i teraz jest dość dobry czas - nie dość że zbliżają się wakacje od #studbaza to jeszcze zrobiłem prostą animację w czystym OpenGLu na zajęcia i mam ochotę to wykorzystać w praktyce. ()

Ktoś był na takim compo, a może robił jakieś dema: jak wspominacie? Jestem świadom że to dość interdyscyplinarna zabawa ale to właśnie mnie w tym pociąga - styczność matematyki, informatyki w najlepszym wydaniu.
ntskj - czy są jacyś uczestnicy #riverwash w sensie #demoscena #animacja ?
Strasznie...
  • 2
@ntskj: ogłaszam wielką akcję tworzenia dem lub inter scenowych bez UNITY, UE i podobnych wynalazków ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ntskj: nie koniecznie musisz tworzyć animacje w czystym kodzie, bo o wiele lepszym rozwiązaniem jest tutaj wyeksportowanie już gotowej w postaci klatek kluczowych z dowolnego softu, np. 3dsmaxa, maya, lightwave itp. Tak to robi się w wielu prodkach, przy czym wiele z nich powstaje z autorskich narzędziach.