Wpis z mikrobloga

@Udowodnij_albo_zamilcz:

Przykłady rozwiązań, które podałem to nie korwinizmy (nie używaj wobec mnie nowomowy) tylko historyczne fakty.

@JamJestHomoSapiens:

Najlepsze jest to, kiedy na marksistowscy fanatycy napiszą głupotę, a potem płaczą, że ktoś śmie im wytykać ich niewiedzę.

@totek:

Gdzie tak sobie zaprzeczyłem? Z resztą nieważne


Chyba "nieważne" bo zauważyłeś, gdzie sobie zaprzeczyłeś:)

Spowodowane to było nie tym, że #!$%@? w fabrykach po 16 godzin, tylko odkryciami w dziedzinach medycyny i
  • Odpowiedz
@a94e345cd1084e88ab6e20h41571718a:

Najlepsze jest to, kiedy na marksistowscy fanatycy napiszą głupotę, a potem płaczą, że ktoś śmie im wytykać ich niewiedzę.


Jako "marksistowski" xD fanatyk wiem chociażby, że owszem, w niektórych państwach europy zachodnich nie ma odgórnej minimalnej płacy. Ale dlatego, bo minimalne stawki godzinowe ustalane są tam na poziomie branżowym w wyniku porozumień lobby pracodawców ze związkami zawodowymi. Na pewno nikt w państwach takich jak Szwajcaria, Norwegia, Dania, Szwecja nie pozwoli
  • Odpowiedz
@JamJestHomoSapiens:

stawki godzinowe ustalane są tam na poziomie branżowym w wyniku porozumień lobby pracodawców ze związkami zawodowymi.


Zarówno przedstawiciele pracowników jak i związki zawodowe są tam wynikiem wolności do zrzeszania się (prawa, które nie istnieje w socjalizmie). Liberalizm pozwala zarówno na utworzenie federacji pracodawców (takiej jak np w Szwajcarii) jak i związków zawodowych, i pozwala im na operowanie tak długo, jak nie łamią praw innych. Kontrakty między związkami a federacjami pracodawców,
  • Odpowiedz