Wpis z mikrobloga

@ChineseMobilePhones spoko, nie mogą za mocno szaleć no zarzna gospodarkę, zalamia rynek nieruchomości.

Jeśli imigranci przyjeżdżali tu 10 lat, to muszą wyjeżdżać tak samo długo żeby to się rozeszło po kościach.

Pierwsze co zrobią to zlikwidują zasiłki dla Polaków. Jesli pozwolenia o pracę to wszyscy którzy mają już NIN dostana je z automatu.
@ChineseMobilePhones: Czemu polaczkowe, dbasz po prostu o siebie. Nie życzę przecież nikomu źle. Mam znajomych Polaków na studiach w Anglii i cieszy mnie to, że część z nich znalazła sobie już pracę. Ja sam na razie szukam, ale nie martwię się Brexitem. Tak jak wspomniałem proces wychodzenia będzie trochę trwał i rząd UK nie wywali wszystkich od razu. Możliwe, że zacznie obowiązywać nas ten przepis https://www.theguardian.com/money/2016/mar/12/eu-workers-deported-earning-less-35000-employees-americans-australians
@mackiy "The new rules also do not apply to anyone who entered the country on a Tier 2 visa on or before 5 April 2011."
W 2011 było powiedziane o tym że ta kwota jest wprowadzana i dotyczyć będzie tych co przyjadą później.

To dobrze pokazuje o jakim horyzoncie czasowym mówimy. Tych wiz wydawanych jest 50000 rocznie.
UK to nie bantustan, tutaj nie robi się takich zmian na szybko. Myślę że kto
@ChineseMobilePhones: zastanawiać to można się po ogłoszeniu wyników referendum, teraz to wróżenie z fusów. Masz sobie przygotować miejsce do życia w Polsce lub w innym kraju już teraz? Daremny i niepotrzebny trud, jeśli wynik będzie "stay". Sama decyzja społeczeństwa oznacza, że będzie to wzięte pod obrady, ona nie jest w 100% wiążąca. A znając mentalność Brytyjczyków cały proces będzie ciągnął się latami, wiele nowych regulacji, negocjacje umów zagranicznych etc. 2 lata
@system_shock: bardzo fajny komentarz, jednak to już bliżej niż dalej, chociażby jeśli chodzi o wynik referendum.. Jednak upierałbym się czy jest wiążące czy nie, bo dla polityka raczej jest jeśli chce być wciąż u władzy - to tak samo jak u nas teraz wycofać 500+ - polityczne samobójstwo...