Wpis z mikrobloga

Mirki, ciężko uzyskać overall 6.5 z IELTSa? W piątek zdaję ustny, a w sobotę pisemny. Ogólnie zapoznałem się ze strukturą, porobiłem trochę listeningów i readingów (zazwyczaj miałem 7.0 albo 7.5), do writingu nauczyłem się słownictwa (do 1 zadania, bo drugie to można pisać, co ślinia naniesie), speaking to takie monologi sobie robiłem. Przerobiłem też z grubsza Grammar for IELTS + słownictwo specyficzne do IELTSa. W teorii na studiach miałem poziom C1 (czyli odpowiednik 7.0), ale przez rok ang nie miałem. Miał ktoś ze speakingu coś w granicach 6.0 - 7.0 i mniej-więcej określiłby jak mówi?
#ielts #angielski
  • 3
@yeloneck: To pozytywnie. U mnie różnie ze słownictwem, ale gramatyka dosyć dobrze. Patrzyłem na YT na osoby co dostały 6.5 i subiektywnie myślę, że lepiej mówię i swobodniej (ale w stresie nigdy nie wiadomo co wyjdzie).
@Davidvia0: ja się właśnie "posrałem" i miałem małe zwiechy, ale ogólnie facet fajnie mówił i nie było problemów ze zrozumieniem. Tematy jakieś z dupy. Co sądzę o wyrobach regionalnych w sensie, że w górach są ciupagi, nad morzem gówna z muszlami itp. Dziewczyna miała coś w stylu - co zrobisz, gdy będziesz miał dzień wolny od pracy, itp.