Wpis z mikrobloga

@alioth: płatność praktycznie wszędzie jest bez prowizji. Ja z taką spotkałem się jedynie w milenium. Prowizje / opłaty są spore przy wyplatach w bankomatach.

Ogarnij sobie T-Mobile Usługi Bankowe. Konto zwykłe mają słabe ale walutowe są fajne i darmowe.
@vteq: pierwsze słyszę a informacje na stronie ciekawe, możesz powiedzieć coś więcej? Nie chciałabym się wkopać w jakąś szemraną usługę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@emtei: ja mam WBK i niestety jest chyba 1,5% prowizji od każdej płatności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@alioth: dużo mirków polecało, w rankingch też jest spoko, ja tam uciekłem z t-mobile, nic więcej nie mogę powiedziec bo od 2 tyg mam konto tam dopieor
@alioth: Tak jak pisali inni - 2 opcje:
1. T-Mobile Usługi Bankowe. Konto w EUR darmowe, darmowe wydanie karty, darmowe wypłaty z bankomatów
2. Kantor Alior - podobnie jak wyżej, tylko pierwsza płatność w miesiącu darmowa (liczy się data księgowania, a nie faktycznego wypłacenia)

A najlepiej to połączyć, bo w Kantorze korzystne kursy, można szybko dokupić euro i w parę sekund przelać na konto w T-Mobile (sam tak korzystam)
@TakoRzeczeZaratustra: Potrzebuję coś na 2-tygodniowy wyjazd, nie chcę nosić gotówki więc płatności i wypłaty najlepiej żeby były darmowe, z przelewaniem może być problem w drodze :( Chciałabym po prostu wpłacić euro na konto i korzystać w każdej chwili
@TakoRzeczeZaratustra:

1. T-Mobile Usługi Bankowe. Konto w EUR darmowe, darmowe wydanie karty, darmowe wypłaty z bankomatów

Wydanie karty do rachunku walutowego jest płatne 10 zł jednorazowo.

2. Kantor Alior - podobnie jak wyżej, tylko pierwsza płatność w miesiącu darmowa (liczy się data księgowania, a nie faktycznego wypłacenia)

Wszystkie płatności w miesiącu są darmowe.
@alioth: Załóż konto Freemium w TMUB bez karty złotówkowej, to nie poniesiesz żadnych opłat. Do tego utwórz sobie rachunek walutowy w EUR (o ile będzie to podróż po krajach, gdzie walutą jest euro). Utworzenie i prowadzenie rachunku walutowego jest darmowe. Zamów kartę do tego rachunku. Jej koszt to 10 zł jednorazowo. Za obsługę karty do rachunku walutowego nie ma opłat miesięcznych. Dodatkowo zyskujesz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.

Tutaj
@alioth: Ja miałem konto euro w mBanku. Wypłaty i płacenie kartą za granicą jest darmowe, a opłata za konto to około 5euro rocznie (płatne w 12 miesiącu, także możesz do tego czasu zamknąć te konto).
@eshabe: Pomyłka z mojej strony - chodziło mi o wypłatę z bankomatu, a napisałem o płatnościach. Co do opłaty za wydanie - wydawało mi się, że nie płaciłem, kiedy zakładałem w 2015. Ale sprawdziłem nowy regulamin i tam faktycznie opłata 10zł. Sorki za wprowadzenie w błąd.