Wpis z mikrobloga

@BlueKygo: jak mam z czymkolwiek problem i rozwązanie znajdę w necie to zawsze rozkminiam, dlaczego jest tak a nie inaczej. Dzięki temu można się czegoś nauczyć (albo stwierdzić, że owszem działa, ale to #!$%@? i trzeba zrobić inaczej). Jeżeli będziesz tylko wklejać kod ze stacka to nic się nie nauczysz i 10x będziesz szukać rozwiązania tego samego problemu.
@BlueKygo: Nawet jak nie rozumiesz co wklejasz to dobrze poświęcić chwilę na to czemu ktoś tak zrobił i dlaczego to działa dobrze. Jak się przyzwyczaisz do pracy w ten sposób, to może być z początku ciężej i dłużej, ale to tylko przyniesie korzyści na przyszłość.
@BlueKygo: później przejmuje taki kod i pytam autora co miał na myśli i wiecie co... 70% przypadków to :


albo wymądrzanie się.. a ja tylko proszę o wytłumaczenie mi jak dana metoda czy kawałek kodu działa. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z resztą takie opowiadanie drugiemu też działa dobrze na jakość kodu. Nie raz się zdarzyło, że w momencie opowiadania komuś o implementacji danej funkcjonalności, złapałem inne rozwiązanie
@BlueKygo: Nigdy niema tak, żeby znaleźć w necie rozwiązanie, które pasuje do projektu 1:1. Nawet jeśli sprawdza się funkcjonalnie, to chociażby jest inna konwencja użyta na przykład. To są raczej wskazówki. Podpowiedzi jak wbić ten level. No chyba, że mówimy o biblotekach rozwiązujących szerszy problem, to takiego moment.js studiować nie trzeba, wystarczy dokumentacja.

Zatem - nie da się pracować metodą kopiuj-wklej, bo nawet jeśli jakimś cudem działa to syf.

No i