Wpis z mikrobloga

Mirko, co myślisz o monitorach 21:9 curved?
Napaliłem się na to jak szczerbaty na suchary, a ostatnio ceny trochę spadły. Interesuje mnie już wersja 4k. Pracowałem na tym jeden dzień i to za krótko, żeby się przyzwyczaić, ale jak oceniacie wygodę, jaką to wprowadza przy
1) pracy. Głównie #grafika i #grafika3d, więc sporo aplikacji naraz otwartych, referencje na boku itd
2) filmów - czy będę uwiązany wyłącznie do filmów przygotowanych pod 21:9? Jakie będą ograniczenia?
3) Gier - aktualnie mam klasykę, czyli 970tkę, ale wiem, że to nie pociągnie gier w 4k. Do czasu, aż nie uzbieram na Gtx1080, wystarczy mi to na jakieś niższe rozdzielczości?

Rozpatruję tego drania.
https://www.amazon.com/Dell-UltraSharp-34-Inch-LED-Lit-Monitor/dp/B00PXYRMPE
W polsce niestety chodzi po 3,5k.
#pcmasterrace pomusz.
KrisM89 - Mirko, co myślisz o monitorach 21:9 curved?
Napaliłem się na to jak szczer...

źródło: comment_HiFWdMKuTBVIZf90aykBfaqOMTWgVrdD.jpg

Pobierz
  • 11
@KrisM89: super sprawa, gdyby był jakiś sensowny 3440x1440 g-sync 75-144hz z matrycą VA to wszedłbym znowu w ten temat, ale dwie sprawy gdy używałem 970 z 3440x1440:
970 na obecne i starsze gry starczy Ci jak zetniesz detale dosyć mocno, 3440x1440 to sporo vram, jak jesteś fanatykiem suwaków w prawo, to 980ti lub wyżej do 60fps, niższe rozdizelczości odpuść, koszmarnie to wygląda jak nie są skalowane x2, x4
jeśli IPS to
@KrisM89: różnica pomiędzy 60 fps a 75-100-144fps jest znaczna, wbrew temu co niektórzy piszą to wygląda dobrze nie tylko w cs:go, ale to o hercach i g-sync to tylko moje wtrącenie a propo idełu, bo sam siedzę na PG278Q i szukam czegoś co nie byłoby krokiem w tył.
Podsumowując ;)
Jeśli zależy Ci po prostu na zakrzywionym 3440x1440 to weź S34E790C (chyba że jw. backlight bleed ci nie przeszkadza). Imho warto
@KrisM89: Mam dokładnie tego drania od pół roku. Chyba najlepszy stosunek cena-jakość w porównaniu do innych curved. Tańszy od samsunga, lepsze kolory niż na LG i nie posiada tak okropnego backbleed'a jak większość LG.
Wrócę do domu to mogę fotę puścić. Nie wyobrażam sobie już powrotu do 16:9/10.
Do pracy sprawdza się idealnie jak dwa monitory obok siebie, dodatkowo dell ma USB out, więc możesz podłączyć 2 źródła do jednego monitora,
@KrisM89: bralbym della ale nie curved. Mają przyjemną gwarancje door to door. Dzwonisz że jest jakaś wada i w przeciągu 24 h masz nowego podstawionego.
Do grafiki curved bym się bał, nie wiem na ile zaklamuje perspektywe i linie proste. Zwykłe 21:9 jest genialne
@webdruid: Nie posłuchałem Cię i kupiłem Della. Ogólnie mimo, że backlight bleed był bardzo wyraźny to monitor był spoko, ale teraz mam o wiele większy kłopot. Przenosiłem go łapiąc za krawędzie, włączam a tam pęknięta matryca. 5 dni po zakupie. Oczywiście nie było żadnego upadku, ani uderzenia.
Reklamowałeś samego backlight bleeda, czy na innej podstawie Ci robili te 3 wymiany? Boję się, że uznają to za uszkodzenie z mojej winy. Chyba
KrisM89 - @webdruid: Nie posłuchałem Cię i kupiłem Della. Ogólnie mimo, że backlight ...

źródło: comment_gZImgmirUHlspRP0I5t86UpUiirCZwKo.jpg

Pobierz
@KrisM89: nie, zawsze 14-dniówka, morele umywało ręce od oceniania czy backlight bleed to jest wada czy nie i chcieli to wysyłać do serwisu do oceny, z monitorem - współczuję, jak ktoś uzna Ci to w ramach gwarancji to będę pełen podziwu.
via Android
  • 1
@webdruid no to bądź. Nie było śladów uderzeń na monitorze i mi wymienili. Kamień z serca:) Przyjdzie nówka w przyszlym tyg. Po tej przygodzie już nawet na tem backlight bleed nie bede narzekał! Swoją drogą kumpel ma acera z G sync i mowil, ze tak samo mu swieci na krawedziach..( ͡º ͜ʖ͡º)