Wpis z mikrobloga

@frogi16:

nie wiem czy się zwykło

A ja wiem :)

wiem że to nie ma sensu, ich praca wiele z kodem nie ma wspólnego,

A czym jest kod CSS jak nie kodem?


Podsumowując. Zupełnie się z Tobą nie zgadzam, uważam, że się czepiasz. Kogoś kto pisze kod CSS można nazwać właśnie koderem. Nazwanie go programistą byłoby nadużyciem, bo nie pisze programu.

Poza tym pojęcie jest powszechnie używane, nie sądzę
@epi:
@rozdajozadarmo:
Lingua Franca naszej branży jest angielski, więc albo używamy pojęć w tym języku, albo jednoznacznych wziętych z polszczyzny. Słowo koder
a) w mowie jest nieodroznialne od coder, a przez to niejednoznaczne
b) jest ogólne (nie wskazuje typowo na CSS) przez to niejednoznaczne

Reasumując, #!$%@?.
Lingua Franca naszej branży jest angielski, więc albo używamy pojęć w tym języku, albo jednoznacznych wziętych z polszczyzny. Słowo koder

Posługujemy się różnymi określami. Jest wiele zapożyczeń z angielskiego, ale używamy też swoich pojęć. Nie mówimy po angielsku.

a) w mowie jest nieodroznialne od coder, a przez to niejednoznaczne

Nie użyłem go w mowie tylko w piśmie.

b) jest ogólne (nie wskazuje typowo na CSS) przez to niejednoznaczne

Gdybym krzyknął coder i
@rozdajozadarmo: nie odniosles się do tego co napisałem. Słowo koder może odnosić się do wielu osób, z których część może nawet nie znać podstaw CSS. Pisząc "każdy szanujący się koder" popełniłeś więc błąd, i to że nie znasz węższego określenia nie jest usprawiedliwieniem. Każde zwierzę jest stalocieplne. Fałsz. Każda małpa jest stalocieplna. Prawda.
!!import i !important to to samo?

@MegaZU0:
przeczytałem z rozpędu !important, bo nie ma czegoś takiego jak !import w CSS. Jest @import, który swoją drogą w CSS nie jest niczym dobry, ale w scss/less/stylus to świetna rzecz.

Pisząc "każdy szanujący się koder" popełniłeś więc błąd

Tu oczywiście masz rację :). Nie zmienia to faktu, że się straszliwie czepiasz, bo kontekst mojej wypowiedzi był jednoznaczny. Mimo wszystko, łap plusa za
Ponownie zadam pytanie. Jak nazwiesz kogoś kto pisze kod CSS?


@rozdajozadarmo: Junior :P

A co do important, gdyby było złe to by nie istniało. Złe jest to, że zazwyczaj jest stosowane jako workaround. Tyle w emacie :)