Wpis z mikrobloga

Mireczki z #wroclaw, byłem dziś u was na chwilę i wszystko spoko, miasto ładne na tyle ile mogłem z auta ocenić, czadowy pomnik lokomotyw wyjeżdżającej pionowo z ziemi :D i Sky Tower też widziałem już z daleka, ale kurde te ulice całe w kostce brukowej... serio? Nie jakieś osiedlówki, nie przebruk na przejściu tylko całe ulice na 2-3 pasy w chyba jeszcze poniemieckiej kostce o_o
  • 10
@karoryfer Tu się Panie buduje w pionie a o poziomie to zapomnij. Przejedź się Pomorska koło Elektrociepłowni to dopiero przeżyjesz przygodę. Jak Niemiec położył kostkę to się do dziś trzyma. Polak jak wygrzebie z boku dziurę i położy kostkę z powrotem to się wszystko rozjeżdża. Dlatego takie posrane łaty z asfaltu żeby toto się chociaż trzymało.
@karoryfer: Przynajmniej tej kostki nie trzeba łatać co chwilę asfaltem, jeśli nie była przedtem ruszana. Jednakże fakt, prawie połowa ulic w mieście to właśnie są brukowane drogi. To taka nasza dewiza, tym się odznaczamy w Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak, ta kostka jest jeszcze przedwojenna. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
@cyberyna: Albo niech się przejedzie Długą/Starogroblową na całej długości, to przejdzie z jednej skrajności w drugą i będzie dziękował, że mamy tyle brukowanych ulic, bo takiego testu zawieszenia na asfaltowej drodze, to mirek już dawno nie miał i nie będzie miał.

Info dla @karoryfer: jest to jedna z najbardziej połatanych pińcet razy asfaltowych dwupasmówek, gdzie można zgubić wszystko, co się tylko da. ( ͡° ͜ʖ ͡°)