Wpis z mikrobloga

@Ja_sie_na_tym_znam: był jeden pomiar tylko. auto miało już chipa robionego w holandii, bardzo #!$%@? był bo zaorał mi turbo, pojechałem do znajomego na strojenie ze względu na o że turbina miała straszne overboosty ale że dobrze wychodziły wykresy to kombinował dalej i wyszły takie liczby. jak na strojenie na drodze to wyszło nawet spoko ale musze to jeszcze raz zweryfkować bo mi sie nie chce wierzyć że tyle koni i momentu
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: nie wiem czemu się dziwisz, przecież to zupełnie normalny zakres osiągany na tych silnikach. Jeżeli jeszcze nie było robione, to po zmianie ic i ew. zrobieniu downpipe'a wyjdzie 200+.
Jedyne czego bym się obawiał, to wysokości tego momentu ze względu na żywotność sprzęgła i dwumasy, bo tam jednak nie idą te same co do 2,4L i większość nie zaleca przekraczania 390Nm...
  • Odpowiedz
@g3ko: GT wiem jak ładnie się robiło. Ale nie widziałem 159 1.9 jtdm 16v z wykresem zbliżającym się do 200 km. Nie wiem czy to bardziej wina braku paliwa czy słabego sprzęgła, które siada już przy 190+.
  • Odpowiedz
@g3ko: w 159 siedzi oplowska skrzynia M32, która nie zniesie takiego momentu bo to jest cholerny papier. Po drugie, 190km jest możliwe owszem w tym silniku ale po zwiększeniu dawki paliwa itp itd. U mnie dawka paliwa była nawet przycinana w kilku miejscach, tylko geo turbiny było robione.

@Storczycki: @Storczycki: to samo co wyżej.
@jahu555: nawet nie celuje w 200+ bo to nie ma sensu przy tej skrzyni.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: Dokładnie. Ja mam okolice 180+ i mi to wystarcza. Auto sprzętowo seryjne, ale bez DPF, EGR, klap, tylko po programie. Każdy kolejny KM to już trzeba szukać konkretnych $$$. A bez tego jeździ sobie po programie bezawaryjnie trzeci rok i nie zamierzam tego ruszać.
  • Odpowiedz
  • 0
@jahu555 wtrysk metanolu / przynajmniej wody może dawać zastrzyk +25 kuca, a nie kosztuje dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam icek też nie jest drogi, jeżeli się rury skombinuje

@login_zajety_sic dpf to zło niekonieczne :P
  • Odpowiedz