Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie sprawdziłem wyniki losowania GC. W końcu mi się udało załapać na dalszy proces. Tylko teraz pytanie, do kogoś kto już to przechodził. Wiem że trzeba wypełnić wniosek DS-260 i wysłac to online. I co dalej ? Czy data wysłania tego wniosku ma jakieś znaczenie ? Kończy mi się paszport w sierpniu i nie wiem czy wyrobić nowy, czy wypełnić i podać ten a w międzyczasie czekać na nowy ? Jak wygląda ten proces ?

#usa #emigracja #zielonakarta
  • 6
@Pierogi_z_miesem masz tam gdzieś swój numer?

przy diversity visa losują 2 razy więcej ludzi niż jest kart , chodzi o to żeby rozdać wszystkie a nie wszyscy wylosowani składają wniosek.

kart w 2017 jest bodajże 50 000 - jeżeli masz nr mniejszy niż 50 000 i spelniasz warunki formalne (niekarany, wyksztalcenie bodajże co najmniej średnie) to twoja wiza jest niemal pewna - w tym wypadku biegnij do prawnika niech ogarnie ci papiery
@sakfa: Numer 21xxx, więc chyba dobrze. Przechodziłeś przez to ? Po co mi prawnik, nie wydaje się to takie trudne do ogarnięcia. Z tego co widzę muszę najpierw wypełnić DS-260 i czekać na termin rozmowy, na którą muszę przynieść wszystkie badania i papiery. Tylko chodzi mi teraz o termin ważności paszportu (do sierpnia tego roku), czy wypełniać ten wniosek i czekać na nowy paszport, czy najpierw wyrobić nowy paszport.
Wiem że
@Pierogi_z_miesem: a to spoko mysle ze sobie poradzisz samemu

Ja nie przechodzilem, skladalem tylko wniosek ale mnie nie wylosowali. Czytalem tylko troche na ten temat ze wzgledu na to.

Co do paszportu - konsulat nie ma jakiejś infolinii? Pewnie cie wrzuca na holda na godzine ale jak juz sie dodzwonisz to mysle ze udziela odpowiedzi na takie konkretne pytanie. mozesz tez zadzwonic do urzedu imigracyjnego w stanach - jezeli akceptuja tylko