Wpis z mikrobloga

@tallman: jak masz miesiąc czasu to poczekaj na nowe karty AMD ( wychodzą 29) ze średnio-niskiego segmentu.
RX480 ma kosztować ~1000PLN
RX470 nie wiadomo ale pewnie będzie coś zbliżonego do 950 z niższym zużyciem energii i wyższą wydajnością.
@bazek993: Niższe zużycie energii? 950tki pobierają około 30watów. To ten czerwony produkt chyba poleci z fotosyntezy( ͡° ͜ʖ ͡°)

Imo głupotą jest odradzanie kupna w oczekiwaniu na kartę o której nie wiadomo nic poza tym co usłyszeliśmy na konferencji prasowej na której ktoś próbuje sprzedać swój produkt. Narazie amd chwali się tym że ma być tani - cena to nie wszystko
@bazek993: Primo - stanowisko testowe amd. Mój watomierz pokazuje coś o połowę niższego....
Secundo - polaris nie obsluguje PhysX które zżera troszkę mocy (i watów)
Tertio - porównywanie poprzedniej generacji z obecną( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wojtoon: Tertio a z czym mieli porównywać myślisz że Nvidia dałaby im sample 1050/1060 ?
Primo To jest zużycie całej platformy testowej nie tylko karty nie da się zmierzyć zużycia samej karty w łatwy sposób

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-polaris-vs-geforce-950-porownanie-efektywnosci-energetycznej.html

Wprawdzie na szczegóły techniczne i pokazy wydajności jeszcze za wcześnie, ale producent pochwalił się energooszczędnością swojej nowej konstrukcji. W tym celu przygotował dwa komputery z procesorem Intel Core i7 4790K i 16 GB pamięci RAM
@bazek993: Da się - wyjmij wszystkie podzespoły i rozpal płytę z kartą. Płyta rozpali ci stado błędów, ale za pomocą uefi można zmusić ją do grzania karty....

Wiesz, ja rozumiem, że nie ma mocnych kart amd, ale mnie się wydaje, że już nie będzie. Wielki szum robią wokół ceny bo tak naprawdę wiedzą, że co by nie zrobili to już zielonych nie przeskoczą. Nie jestem niczyim fanbojem, ale nie znoszę rebrandowania
@wojtoon: Polarisy to nie rebrandy całkowicie przebudowali rdzeń
http://www.techkiller.pl/wp-content/uploads/2016/01/AMD-Polaris-Architecture-7.jpg
Nie da się rebranda zrobić w niższym procesie ( przeszli z 28 na 14) to jest fizycznie niemożliwe. To że RX480 będzie miała wydajność pomiędzy 390/390x nie świadczy że to rebrand 390/390x

AMD zmieniło po prostu taktykę na początek karty z mid-low (które są kupowane przez większość ludzi) end później dopiero highend (które są kupowane przez garstkę ludzi).

Co do parametrów to
@bazek993: Ale ja nie twierdzę, że rebrandy....
Z tymi highendami to bym nie przesadzał - spróbuj kupić w polsce 1080/1070 - powiedzą ci w sklepie ile tygodni musisz czekać( ͡° ͜ʖ ͡°).

Wiesz, fajnie. Ale nadal to jest czysta głupota. Wróć - bazowanie na głupocie konsumentów. Skoro mam identyczną kartę, to wypuszczam lepszą. Amd robi to trochę od dupy strony - nikt nie kupuje to się zakrzyczy
@wojtoon: ja czekam na Vegę myślę że będzie przełomowa HBM2 powinno pomóc (a Nvidia tylko ponoć w kartach do zastosowań profesjonalnych grafika etc ma stosować HBM2) no i te 2nm różnicy niby mało ale jednak jest to na korzyść AMD. W DX12 AMD sobie lepiej radzi niż Nvidia (a coraz więcej nowych gier AAA będzie robionych pod DX12 od początku,a nie tak jak to jest teraz że dodają patch z obsługą
Oczywiście że lepiej im idzie w dx12, ale to ze względu na większe obciążanie procesora. Jeśli mieliby wyjść przed szereg to chyba tylko mantle im zostaje, ale nie ma jak porównać zamkniętej technologi (dlatego nie porównuje się gameworksa). Dx12 to chyba ostatnia odsłona - ja stawiam na vulkana. Coraz więcej gier go wprowadza...

Vegi w tym roku nie wprowadzą, a i nie wiadomo czy pokażą. Jeśli chodzi o highend to już tort
wojtoon - Oczywiście że lepiej im idzie w dx12, ale to ze względu na większe obciążan...

źródło: comment_sQWa9ny3CUt6CMpYwJnYfwPzuIlJvS6I.jpg

Pobierz
@wojtoon: testują na tym na czym im najlepsze wyniki wychodzą takie życie, oczywiste jest dla mnie to że nie pokażą porównania w jakiejś grze z gaimworks gdzie Nvidia ma przewagę.
Jeśli Vega będzie dobra to entuzjaści i tak kupią (najwyżej sprzedadzą 1080).

Nvidia też reklamowała 1080 jako New King, a tak naprawdę to ta karta nie jest Topem Topów 1080Ti jeszcze nie pokazali. (A cene dowalili jak za 1080Ti).

BTW zbieram