Wpis z mikrobloga

Hej,

Dostałem ofertę pracy pod #warszawa w Woli Gołkowskiej. Chciałby się was poradzić gdzie najlepiej szukać mieszkania bo chcę też ew. przeprowadzić się z drugą osobą, potrzebowałbym zatem miejscówki z dobrą komunikacją blisko jakiegoś WKD czy SKMki, a zarazem z niedalekim dojazdem do Woli Gołkowskiej.

Najważniejsze pytanie, ile może kosztować wynajęcie kawalerki na dobrym poziomie? Tzn. nowe meble, nie jakieś PRL, ogrzewanie miejskie/elektryczne, nowe okna, drzwi etc.

Dziękuje za pomoc.
  • 16
potrzebowałbym zatem miejscówki z dobrą komunikacją blisko jakiegoś WKD czy SKMki, a zarazem z niedalekim dojazdem do Woli Gołkowskiej.


@Sir_Well_Endowed: to Piaseczno chyba tylko, tak żeby jako taki kontakt z cywilizacją mieć. podejrzewam że na tę Wolę Gołkowską to i tak najsensowniejszy dojazd autem własnym będziesz miał, bo komunikacja podmiejska w takich wiochach to dramat.
@Sir_Well_Endowed: no to z okolicznych miejscowości tylko Piaseczno. ewentualnie Raszyn, trochę dalej Ty byś miał do WG, ale rano i tak bez korków, a druga osoba bliżej by miała komunikacją do Wawy - nie wiem, czy pociągi tam jeżdżą, ale autobusy już tak, a od pętli Okęcie nawet tramwaje, więc chyba wolałbym to od Piaseczna
@Sir_Well_Endowed: nie mam zielonego pojęcia. patrząc na mapę, to Raszyn nie leży w osi żadnego z pasów, więc teoretycznie nie powinno być źle, ale to moje domysły niepoparte żadną wiedzą. poszukaj może jakiegoś forum mieszkańców i tam zapytaj.
kiedyś mieszkanie w Raszynie to była tragedia, bo był wiecznie zakorkowany, ale od kiedy otwarto nowe wylotówki, podobno sytuacja znacząco się poprawiła.
@Sir_Well_Endowed: @advert: Raszyn jest przejezdny nawet w piątki wieczorem, od czasów otworzenia obwodnicy wiele się zmieniło na lepsze.
Co do samolotów, nie ma problemu - mieszkam w tej okolicy od urodzenia i nigdy mi ich hałas nie przeszkadzał - na dobrą sprawę nawet ich nie słychać w domu, na dworze już prędzej samochody przeszkadac moga niż samoloty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sir_Well_Endowed: Tesco jest w raszynie, obok tesco jest hurtownia spozywki wszerakiej z całkiem spoko cenami - Auchan masz na Okęciu i w Jankach, biedra hmmm najbliższa to chyba przy Hynka będzie, albo na Ursusie - ale to w przeciwną stronę. Lidll jest też przy Hynka. Jak by co znam sklep z super zajjebistym mięsem z własnych ubojni, też właśnie w raszynie. Raszyn jest spoko, bo blisko z jednej strony na Okęcie