Wpis z mikrobloga

Pokazałem już Lincolna, to i czas pokazac nowy nabytek - drugie auto na pokonywanie długich tras :)
Udało mi się kupić jeden z czterech zarejestrowanych w Polsce egzemplarzy dość rzadkiego modelu Cadillaca. Ledwo 100 tysięcy mil przebiegu, z czego 90k zrobione w Stanach, gdzie służył do przewozów lotniskowych
Silnik 4.6L, 305 koni, co przy dość niedużej masie 1700kg i aerodynamiczności daje niecałe 6 sekund do setki. 6 osobowy z ogromnym bagażnikiem. Przy prędkościach powyżej 90 km/h odłącza 4 cylindry, średnie spalanie da się zejść do 10-12 litrów gazu na 100 km. Jeszcze gorszy kanapowiec od Lincolna, przyspieszenie ma świetne, ale buja jak na łodzi.

Auto z generacji z 2000 roku. Pierwsze seryjnie produkowane auto z tylnymi lampami w pelni LED. W środku 6" komputer z GPSem, sterowaniem radiem, DVD. Czujniki cofania z piszczeniem z przodu i z tyłu. Masaże i podgrzewanie oraz oziębianie 4 foteli. Kamera noktowizyjna. W pełni cyfrowe liczniki i duzo innych rozwiazan, ktore były dość pionierskie i nie mogę się nadziwić, że Amerykanie wstawili taki komplet bajerów do tak starego auta.
Każda najmniejsza zabawka działa i o dziwo plastiki są mięciutkie i niezniszczone :).

#pokazauto #motoryzacja
drakerc - Pokazałem już Lincolna, to i czas pokazac nowy nabytek - drugie auto na pok...

źródło: comment_hcckDiGYB52p5ff4i4l1AfdzLQU2nz2F.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Issac: Niedrogo, okolice 15 000zł, bo jest trochę rzeczy do roboty, ale z dobrym dostępem do części z rynku USA wyjdą grosze: stłuczona jedna lampa i kawałek zderzaka, brak filtra kabinowego, cewka zapłonowa do wymiany, prawdopodobnie lakierowanie maski
  • Odpowiedz
dolicz koszt serwisu tego wynalazku


@pr0skater00: no właśnie jeśli ma części w dobrych cenach(a mówi że ma) to koszt serwisu jest śmieszny, bo amerykańskie samochody to naprawdę proste konstrukcje i każdy mechanik je ogarnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@pr0skater00 @cool84 mam od 2 lat w Polsce Lincolna Navigatora i jak opowiadam ludziom ile kosztują mnie naprawy to biorą sie za głowę. Jedyna wada napraw jest taka, ze na części czekam ponad miesiąc zawsze, wiec jak pójdzie coś ważnego to auto uziemione
Dam przykład. Lincoln stoi na 4 amortyzatorach pneumatycznych. Koszt wymiany jednego amortyzatora takiego dla Mercedesa to ponad 1000 zł. W tym roku u mnie zaczął padać kompresor.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@AllOver Cadillac DeVille
@MaddoxX1911 to ten i nawet zdjęcie jeszcze z niego wrzuciłem, ale kupiony poza olx :)

@patrol798 tak, ostatnio zaczęli to w Metcedesach montować. za grillem schowana jest kamera noktowizyjna i na ekranie jadąc w nocy wyświetla to co widzi w podczerwieni przed autem, czyli wszelakie sarenki itd czajace się w lesie. Cadillac miał to w 2000 roku, a Mercedes chwalił się tym w 2010 :)
Postaram
  • Odpowiedz
W tym roku u mnie zaczął padać kompresor. za 100 dolarów kupiłem nowy kompresor z dożywotnią gwarancja, a dwa amortyzatory powietrzne kosztowały razem 50 dolarow. Niecale 600 zł za cały serwis pneumatyki


@drakerc: coś mi się nie chce w to wierzyć... Pokaż stronę z częściami to się przekonamy.
  • Odpowiedz
@patrol798 tak, ostatnio zaczęli to w Metcedesach montować. za grillem schowana jest kamera noktowizyjna i na ekranie jadąc w nocy wyświetla to co widzi w podczerwieni przed autem, czyli wszelakie sarenki itd czajace się w lesie. Cadillac miał to w 2000 roku, a Mercedes chwalił się tym w 2010 :)


@drakerc: Gdzie siedzi ta 6 osoba? Siedzenia mają konfigurację jak auta europejskie, 2+3
  • Odpowiedz
@keedziorek: Nope, z przodu siedzą 3 osoby, z tyłu 3: z przodu po środku jest jeszcze mały fotel z pasem bezpieczeństwa.
@maciekawski: nawet amorki wyszły mnie mniej - $17 za sztukę :). Może niedługo wymienię jeszcze tylne poduszki. W załączniku zdjęcie.
Kompresor wyszedł $109, ale nie zamawiałem ze swojego konta, nie mogę zrobić foto. Tutaj link:
http://www.amazon.com/Unity-Automotive-20-053004-Suspension-Compressor/dp/B01D4U8F86/ref=sr_1_8?s=automotive&ie=UTF8&qid=1465115051&vehicle=1998-55-711-20--9-6-8-3517--10-2-848-91-10-0&sr=1-8&ymm=1998%3Alincoln%3Anavigator
wystarczy poczekać na to, aż wystawi go Amazon Warehouse Deals, a
drakerc - @keedziorek: Nope, z przodu siedzą 3 osoby, z tyłu 3: z przodu po środku je...

źródło: comment_b1fUexthrboyYZFBN75WQqqZVYme2tiN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz