Wpis z mikrobloga

Gdyby w dzisiejszej Polsce mieszkało 3 miliony żydów i doszłoby do wojny w której Niemcy chcieliby ich wymordowac to zakładając że macie dobre serce i jesteście na tyle odważni by ukryc jakiegos zyda, balibyscie sie przyznac do tego sąsiadom? Mielibyscie zaufanie do innych Polaków ze was nie wydadza wiedząc jednocześnie co czesc polskiego wspolczesnego spoleczenstwa mysli o zydach?
#polacy
#zydzi
#pytanie
  • 71
@pan_sting:

czy jeszcze wiem, co nasza sprawa,
a kto nie z nami, bo nas zdradza.
"Sa w swiecie dzis rachunki krzywd",
lecz gdy tlum bedzie gonil kogos
w strzepach munduru slepa droga,
to póki co uchyle drzwi.

Inne zachowanie to #!$%@?ństwo, szczególnie, jeśli jest tłumaczone tym, że "nas obgadują". Co najśmieszniejsze - dzisiaj w Polsce to głównie chrześcijanie odrzucają taką postawę i jeszcze mówią, że bronią "chrześcijańskiej Polski"...
tellmemore - @pan_sting: 

 czy jeszcze wiem, co nasza sprawa,
 a kto nie z nami, ...
@Smieszek_Poza_Kontrolo: No ale wiesz, to są media.. To tak jak u nas masz wiadomości i wypowiedzi polityków. Czy chciałbyś aby ktoś Cię osądzał za to co mówią politycy/osoby medialne ? Media nigdy nie będą obiektywne ani rzetelne wszystko jest podawane tak aby osiągnąć określony efekt. A jeżeli chodzi o tematy dotyczące innych narodów.. to w ogóle nie ma co brać tego pod uwagę.. Tylko opierać się na własnych doświadczeniach z daną
@r5678: nie ryzykowałbym życiem własnej rodziny. Chociażby dlatego. Nie pomagałbym także nacji, która wielokrotnie denuncjowała Polaków np. zaborcom w 1848 r - znam taki przykład z pewnego wielkopolskiego miasta*, gdzie żydzi wydawali Prusakom Polaków. I niecałe 100 lat później, jak to tym razem ich z tego miasta wywożono do getta, nikt nie protestował. Jak myślisz - dlaczego?

*Tekst źródłowy:
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=32993&from=publication
@pan_sting Myślę, że teraz kierujemy się innymi wartościami niż ludzie kilkadziesiąt lat temu. Teraz jesteśmy bardziej skupieni na sobie niż na obcych ludziach i mało kto chciałby ryzykować swoje życie by pomóc innemu.
@pan_sting moja sasiadkanjest dobrym czlowiekiem, powiedzialvym
tu problem nie lezy w sasiadach, tylko w tym, ze im wiecej osob o czyms wiet, tym trudbiej utrzymac cos w tajemnicy. Jedna osoba powoe w zaufaniu innej, ta inna poda informacje dalej no i w koncu trafi sie jakas szuja, ktora sprzeda
@pan_sting:
A skąd. Moi dziadkowie za przechowanie zbiega trafili na roboty przymusowe i stracili cały dobytek. A wydał ich własny parobek. Jak jeszcze kilka innych rodzin w zamian za profity od gestapo. Wszyscy oprócz mojej rodziny zginęli w obozach, także jak się robi takie rzeczy to trzeba zachować dyskrecję.
@pan_sting: Gdybym kogoś ukrywał to nie powiedziałbym o tym nikomu. To chyba logiczne. Nieważne czy miałby za sąsiadów Polaków, Francuzów, Słowaków, Belgów, Rosjan czy plemię Masajów. Konspira to konspira. Im więcej osób wie o sprawie tym statystycznie większe prawdopodobieństwo, że ktoś puści parę. Może się komuś przez przypadek felernie wymsknąć lub zdradzi pod szantażem lub torturami.

A dlaczego pytasz?