Wpis z mikrobloga

Mireczki, poradźcie,

Jadam regularnie pieprz cayen. Dodaję go do sosu pomidorowego do makaronów do pomidorówki i lubię tą ostrość, no krótko mówiąc odpowiada mi ten smak i lubię ostre, ale bez przesady. Parę dni temu dostałem od znajomej Sos pikantny chili Vifonu i nie wiem co z nim zrobić. Co robicie ze swoimi sosami? Ten Vifona jest dosyć gęsty i nie wiem jak go użyć? Na kanapki? Do zupy też? Na jakieś kiełbaski żeberka? Wymieszać z majonezem? Czy po prostu wyrzucić bo to gówno jest i kupić jakiś lepszy?
Pytanie może jakieś głupie, ale nie mam obycia, więc doradźcie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chili #chilihead #chilijem #pytaniezdupy
Pobierz
źródło: comment_RZIpbV27JhwBkDGeYqPkiK1YcItO3a9Y.jpg
  • 9
@Trojkatyzacja_K0ta: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA #!$%@? WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE #!$%@?, NIEBO W
@ yacolek W takim razie przepraszam, że wołam od razu cały chilihead, ale nie powiem, chyba jestem początkujący. Co do sosiku wychodzi że jest do wszystkiego? A co jeśli już będzie za mało ostre? Co polecacie sobie kupić dalej? Tabasco?
@Trojkatyzacja_K0ta: Sriracha, Tabasco, na pewno ostrzejsze, a najlepiej suszone papryki i je zmielić na puder (na początek np birds eye) i sobie dodawać do gotowych ketchupów, sosów lub robić swoje. Większość tych kupnych ostrych sosów, nawet typu 500k - 1mln to sam ocet, tylko bardzo ostry.