Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, co za buce. Jadę przez dominikańską na rowerze od dworca (prosto) i najpierw autobus zastawił pas rowerow skręcając w prawo, ale to norma tak więc spoko. Ale samochód który stał po mojej lewej i skręcał w prawo wjechał za autobus spychając mnie na pas do skrętu w prawo, a kolejny za nim na mnie trąbił, że jadę prosto z mojego pasa do jazdy prosto. #!$%@?, co za kraj.
#rower #wroclaw
  • 8
@aj_waj Ludzie nie znają przepisów, a nawet jeśli znają to się do nich nie stosują. Potem mam dziwne sytuacje na drogach. Dotyczy to zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych i rowerzystów.
@dad1111: Mnie kiedyś zepchnął samochód na drodze wjazdowej do supermarketu jak jechałem szosówką. Miał sporo miejsca, ale jak zwykle takie buce wyprzedzają na milimetry no i gościu był ślepy bo mnie dotknął (możliwe że specjalnie). I tak miałem fuksa, że wylądowałem w krzakach, które zamortyzowały mój upadek, ale obręcz koła się wyszczerbiła/wygięła i było do wyrzucenia. Innym razem potrącił mnie inny buc, tak że przeleciałem przez rower - tym razem crossowy
@Bethesda_sucks: Nie myślałeś o kamerce? Ja właśnie się zastanawiam nad taką jedną fajną 4k (mediatek + matryca sony) za troszkę ponad 200zł z Chin. Kolega właśnie testuje i na razie jest super. Jeśli mu się nie rozwali za miesiąc to kupię :-)
@dad1111: Oba te incydenty działy z 10 lat temu, teraz jest znacznie więcej ścieżek rowerowych i głównie z nich korzystam, bo faktycznie jazda rowerem po ulicy to sport ekstremalny. Oczywiście z ulicy również korzystam i za każdym razem spotykam się z wymuszaniem pierwszeństwa przez kierowców "bo przecież na pewno zdążę" (a okazuje się, że muszę zwalniać żeby nie zostać potrąconym), szczególnie gdy ja jadę na wprost, a samochody skręcają (zatrzymywanie się