Wpis z mikrobloga

Jakie techniki wykorzystujecie do optymalizacji stron www? Chodzi mi o optymalizację pod kątem czasu wczytywania. Zastosowałem minifikację kodu, bezstratną kompresję zdjęć, kompresję gzip oraz wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki (cache). Zastanawiam się czy można coś jeszcze poprawić.

#webdev #optymalizacja
  • 13
bezstratną kompresję zdjęć


@MrDroonix: czyli co walisz bmp? chyba jednak zastosowałeś kompresję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio Google używa cache w taki sposób, że cała strona jest dostępna offline.
@MrDroonix: kompresja webp(tylko webkit, pagespeed od google załatwia tą sprawę, zresztą polecam bo moduł jest zajebisty), lazy loading zdjęć, defer javascriptu(to da ogromnego boosta do ładowania doma, tylko że jak masz stronę zajebiśce zaleźną od jsa no to w sumie będzie się ładowała ona dłużej
@MrDroonix: eliminacja nie potrzebnego blokującego renderowanie kodu, minimalna ilość plików .js/.css/.jpg (sprite waży więcej, ale zmniejsza requesty i możliwe wait time), content delivery network, ładowanie niektórych elementów jak będą potrzebne (homepage może mieć 5500px, user chce skorzystać tylko z menu, kod js jest na samym dole body, noprofit (,) )
@Melcma: @macza: chodziło mi o stratną kompresję ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem dlaczego napisałem bezstratną. Obrazki .jpg kompresowałem programem JPEGmini, różnic w jakości nie widać a zdjęcia ważą dużo mniej.