Wpis z mikrobloga

#samochody #volvo #szukamauta

Mireczki
Volvo s80 z pierwszych lat produkcji, jakiej wersji szukać aby koszty jego utrzymania były jak najmniejsze

2,9 204 KM z gazem (nie mam żadnych uprzedzeń)
czy może diesel 2,4 lub 2,5

dodam że bardzo zależy mi na automacie

szukam nie drogiego wygodnego i dużego auta do poruszania się czasem po długich trasach ale większość w mieście.
moje obecne auto ma silnik 1,8 manuala i pali 15 litrów LPG - coś z nim chyba nie tak :P
  • 24
@tsstolik: benzyny w volvo jak są zaniedbane i jest oszczędzane to stają się skarbonką. Jak do gazu to tylko gazowanie u polecanego na lpg-forum fachowca. Diesel 2.4 jest mistrzem trwałości.

Ale całościowo Volvo S80 będzie drogie w eksploatacji, ale nieawaryjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie jestem takim znawcą, ale volvo chyba nie słynie z niskich kosztów utrzymania. Jak trafisz dobry egzemplarz to pojezdzisz bez zbednych napraw, osobiście odradzam. Nie lepiej np audi a4 b6 ,a jak wieksze to a6
@tsstolik: mam V70 II 2.5T benzyna, massowo podobnie do S80 i jak chodzi u mnie o silniczek w miescie 12-13L , jak najbardziej polecam ten silnik elegancko się zbiera nic się nie dzieje, i tak samo idzie go zagazować :) obecnie nalatane mam 190K i czas wymienić drążki kierownicze, bo tak nie mam co robić przy autku :)
@Hdrunked: bardzo chciał bym v70 II ale cenowo średnio się łapię na jakiś ładny eglemplarz niestety

@ScaRRyMaN: 2,4 mistrzem trwałości ? ale palić i tak w mieście będzie pewnie z 9-10 L?

co polecacie w takim razie? mechanik mi ciągle gada żebym kupił okulara

@MariusZet: A6 C5 bardzo mi się podoba 2,4 PB z gazem ale ciężko bardzo o coś ładnego w przyzwoitych kwotach, trochę za biedny jestem
@MariusZet: jeszcze swojego nie sprzedałem ale szukam czegoś naprawdę taniego bo nie chce zbyt dużo teraz inwestować w samochód. Raczej coś do 8000 zł. wszystkich aut które wymieniłem są oferty do tej kwoty w mojej okolicy
@tsstolik: za 8 koła w automacie to raczej jedynie szroty ;| , od razu odpuść , sama naprawa automatu to koszt 5-6 tys...... :(
Niestety ale łosie są drogie w eksploatacji zobacz ceny cześć zamiennych.
Ale z drugiej strony jak dbasz o autko to nigdy Cie nie zawiedzie.
Ja np po przejechaniu 10 tys bez serwisu po Norwegii wydałem na naprawy całe 120 zł :D
@tsstolik: Mam S60 2.4 140KM w gazie. Dbam, eksploatacja wcale nie jest taka droga (może z 20% droższa niż VAG). Pali przy ekonomicznej jeździe 11 w mieście. Na trasie też 11 przy prędkości 130km/h. Polecam te samochody, ja już nie zamienię :)
@grigoryi paliwo to jedno, eksploatacja to drugie, wymień 4 łożyska, jedno 400zł. Przepustnica siada, regeneracja faktycznie raz tylko się ją robi, ale trzeba na już wydać 800zł. Szyba czołowa 1500 z wymianą. Volvo jest bardzo drogie w utrzymaniu, tyle że zawsze się to robi dużo rzadziej niż w innych autach.
@Andrzejek_Andrzejek07: Ja nie pisałem o paliwie w związku z eksploatacją. Co do wymian - to można używać bardzo dobrej jakości zamienników a nie oryginałów więc ceny będą trochę niższe niż napisałeś. No i dochodzi to co również napisałeś - nawet jeśli cena wyższa to wymiany rzadsze więc koniec końców wychodzi podobnie. Ja wolę robić raz a dobrze osobiście ale to kwestia ludzia.
@Andrzejek_Andrzejek07: Ja nie pisałem o paliwie w związku z eksploatacją. Co do wymian - to można używać bardzo dobrej jakości zamienników a nie oryginałów więc ceny będą trochę niższe niż napisałeś. No i dochodzi to co również napisałeś - nawet jeśli cena wyższa to wymiany rzadsze więc koniec końców wychodzi podobnie. Ja wolę robić raz a dobrze osobiście ale to kwestia ludzia.
Volviacze mają beznadziejne te automaty i nie ma co owijać w bawełnę


@Shirako: Absolutna nieprawda xD @tsstolik: Nawet tego nie słuchaj xD Mam, polecam jak nic innego! Również benzynowy silnik, koszty utrzymania są zaskakująco niskie a i same podzespoły lekko mówiąc nie do zdarcia :)
hmm gadałem z moim mechanikiem i powiedział mi żebym się w to nie pchał bo bardzo drogie części, troche mętlik w głowie mam już z tym s80 :P


@tsstolik: I co tam zadecydowałeś? Przypomniał mi się wątek przy okazji tego wideo [załączam]. Ogólnie grubo przesadzone usterki, zwłaszcza te dotyczące automatu ale wiadomo - kanał ma za zadanie eksponować wszystko to co może się stać.
Saeglopur - > hmm gadałem z moim mechanikiem i powiedział mi żebym się w to nie pchał...
@Saeglopur: program już widziałem, bardzo dziękuję. Staram się porównać ten samochód z mercedesem okularem, tego mechanik strasznie chwali jako prosta konstrukcje do której każda część da się tanio znaleźć. Jest teraz do sprzedania ładny 3,2 benzyna lpg

Na razie codziennie ktoś ogląda moje Mondeo które sprzedaję, jak pójdzie będę jeździć i oglądać ja :D
Staram się porównać ten samochód z mercedesem okularem, tego mechanik strasznie chwali jako prosta konstrukcje do której każda część da się tanio znaleźć.


@tsstolik: To ja tu nie mam co ci sugerować cumplu :/ Powtórzę tylko to co pisałem o mechaniku: on chyba faktycznie ci doradza pod kątem tego co sam będzie mógł łatwo naprawić bo model oklepany i co tu ukrywać - sypie się okrutnie więc rynek części z pewnością
@Saeglopur: to fakt ze to inny typ kierowcy. Dodam że volvo podoba mi się sto razy bardziej.
Chciał bym takie auto pasuje mi stylistycznie wizerunkowo i ogolnie ale boję się nagłej drogiej awarii. Nie jestem majetnym człowiekiem ale mimo to nie chce jezdzic dalej nudnym do granic fordem mondeo
Poniżej egzemplarz który aktualnie przykuwa moja uwagę. Mam tam 2 godziny drogi ale może by warto go zobaczyć.

http://olx.pl/oferta/volvo-s80-CID5-IDg0jSd.html