Wpis z mikrobloga

Cześć Szanowni Mircy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzisiaj na naszej stronie możecie przeczytać kolejną część kursu Arduino, o tym jak podłączyć moduł Bluetooth HC-05/ HC-06 i sterować jakimś urządzeniem :) Zrobiliśmy też apkę do obsługi Bluetooth na androida ( ͡ ͜ʖ ͡)

Link: http://feriar-lab.pl/kurs-arduino-17-obsluga-bluetooth/

#kurs #arduino #programowanie #elektronika #majsterkowanie #bluetooth #hc05 #hc06 #feriarlab
feriar - Cześć Szanowni Mircy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzisiaj na naszej stronie możecie przeczyt...

źródło: comment_uRDNlKq92jTkVpMYvbCOHoXflAQvgAzM.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@feriar: Załóżmy że mam rozrzucone po domu parę urządzeń działających na Arduino. Chcę żeby każde z tych urządzeń wymieniało się danymi z jednym, głównym urządzeniem umieszczonym w salonie. Czy w takiej sytuacji lepiej użyć modułu bluetooth czy modułu wifi?
  • Odpowiedz
@feriar: Kabel nie wchodzi w grę :) Odległości nie wiecej niż 25-30m, zazwyczaj mniej. Arduino podłączone na stałe, także prądożerność nieistotna. Przydałoby się żeby było niedrogie. No i koniecznie obustronna komunikacja. Teraz czytam że bluetooth może mieć max 7 slaveów. To niestety mało.
  • Odpowiedz
@Wunderwafel: Możesz pobrówać nRF24L01 w wersji z antenkami. u majfrenda są za grosze. Masz komunikację dwustronną, prądżerność znikoma, Jak będziesz się żonglować między kanałami to nie ma problemu z ogarnięciem paru urządzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz