Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś jakieś sposoby na poprawę wyglądu lakieru w samochodzie? Ogólnie mam bardzo dużo hologramów. Oprócz tego lakier jest matowy, w ogóle nie widać że to metalik. Po umyciu samochód jest piękny do czasu kiedy nie wyschnie. Czy znajdę jakieś tanie środki na to? Jakiś wosk? Politura? Jestem świadom czegoś takiego jak detailing, ale ogólnie dedykowane środki są dość drogie i niedostepne lokalnie. Polerki też niestety póki co nie posiadam.
#motoryzacja #cardetailing #detailing
Horvath - Czy ma ktoś jakieś sposoby na poprawę wyglądu lakieru w samochodzie? Ogólni...

źródło: comment_wO4qxHUT0y1Hb6URPZRCLAAtRNgb7lXT.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Horvath: jak masz nadmiar wolnego czasu to możesz spróbować ręcznie Tricolorem + Megs UC. W kwestii środów - w Internecie jest pełno sklepów internetowych, niektóre są też na allegro. Ewentualnie poszukaj używek na forum KA
  • Odpowiedz
@Horvath: Tanio to raczej bedzie ciezko, bez zdjecia zniszczonej warstwy lakieru niewiele zrobisz (tzn. szampon + wosk nic nie da). Mozesz sprobowac pasty lekkosciernej, jak bedziesz mial duzo cierpliwosci i bardzo czyste szmatki, to nawet costam podratujesz. Potem regularnie wosk (moze byc koloryzujacy).

Bylebys sie sam nie zabieral za polerke mechaniczna.
  • Odpowiedz
@Horvath: Nie lepiej było by Ci odpuścić zabawę samemu, odżałować parę stówek i oddać auto do normalnej polerki ? Z hologramami może być dużo zabawy i sam się zajedziesz. Jak zrobi to ktoś za Ciebie to tylko później będziesz sobie sam woskował i będzie spoko :)
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej:
Ja swoje auto dałem do jakiegoś ogarniętego car spa (nie na januszopolerkę) i wyszło bardzo dobrze, a też miałem masakryczne swirle. Generalnie robiłem grubszy detailing, ale samo polerowanie wyszło coś koło 450pln o ile dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
@Horvath: Najlepszy efekt uzyskasz poddając lakier korekcie...Wybierz mądrze bo i do nas przyjeżdżają auta po "fachowej" korekcie u znajomego za 200zł... Zamiast lepiej może być gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°). Możesz jednak spróbować podziałać sam np. z pastą Meguiar's Ultimate Compund (ale uprzedzamy - efekt nie będzie w pełni zadowalający).
  • Odpowiedz