Wpis z mikrobloga

@proba1: To wymień mi polskie wynalazki które zmieniły oblicze świata, coś o znaczeniu podobnym do prasy drukarskiej albo czarnego prochu. Albo pokaż mi przykłady czegoś z kultury, tylko z tej wyższej, no coś jak styl w muzyce czy architekturze albo może kierunek w malarstwie stworzony przez Polaków.
  • Odpowiedz
Z ciekawostek to w czasie wojny secesyjnej stany południowe popierały Partię Demokratyczną a północne założoną przez Lincolna Partię Republikańską. Na dzisiaj wynika z tego IMO niewiele, i jedni i drudzy i wtedy i teraz traktowali np. czarnych czysto instrumentalnie (obecnie żeby nałapać na nich głosów, wtedy jako pretekst do wojny) a poza tym w praktyce jak mają akurat władzę to robią to co robi każdy władca, czyli głównie zwiększają zakres swojej władzy.
  • Odpowiedz
@bad_luck_charm: naprawde mam ci pisac o Koperniku, Skłodowskiej, Chopinie, polskiej szkole matematyki i sprawie Enigmy, Ignacym Łukasiewiczu pionierze przemysłu naftowego, o Lemie i jego fantastyce? i dziesiątek pomniejszych którzy pchneli swoimi mniejszymi bądź większymi odkryciami świat naprzód?
  • Odpowiedz
@proba1: Chodzi mi o coś, co zmieniło świat. Skłodowska pracowała ze swoim mężem, Francuzem, Chopin nie wymyślił żadnego nowego stylu w muzyce który zmieniłby jej oblicze (w odróżnieniu od czarnych), Lem nie wymyślił fantastyki, Kopernik bazował na teorii z okresu starożytności, polscy matematycy nie pracowali sami. Został ci jeden Łukasiewicz, a nawet gdyby policzyć wszystkie te osoby, które wymieniłeś, to i tak wypadamy słabiutko.
  • Odpowiedz