Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki, ciąg dalszy moich głupich pytań( ͡º ͜ʖ͡º)

Czy Wy też nie macie zupełnie trakcji na mokrym ? Mam tą cebulę z oponami renomowanej firmy Heidenau (ale świeże chociaż) i to jest #!$%@? dramat. Start ze świateł, pierwszy bieg, mocniejszy ruch manetką (60% otwarcia) - mieli. Drugi bieg - mieli. Trzeci bieg - mieli. Czwarty bieg - mieli. (obroty 4-5 k) - :O

Ponadto, łuk na Herberta w Krk (https://www.google.pl/maps/@50.0061142,19.9450298,3a,66.8y,24.19h,89.44t/data=!3m4!1e1!3m2!1syg5UexUUU9rI7jDPlHlH-Q!2e0) jadę (już po deszczu, jedynie mokra nawierzchnia, bez kałuż) jakieś 80, wyprzedzam auto (obroty dalej w okolicach 4k) a mi dupa zaczyna tańczyć - WTF ?

Więc pytanie - czy jest to wina kiepskiej firmy + niskiej temperatury opon, czy może na Pirelli/Bridgestone/itd. coś takiego (przy zwykłej jeździe, nie dzidowaniu!) też się będzie dziać i mam się do tego przyzwyczaić i nauczyć z tym żyć ?

Dla odmiany powiem, że hamowanie wygląda dużo lepiej, dość mocno trzeba nacisnąć hamulec aby zblokować koło.

#motocykle
  • 30
@noriad: Jeśli czarny asfalt i dobra guma to nie ma bata w cebuli. Jedynie kostka, pasy, plamy oleju, drewno. Dziś mnie deszcz złapał, Bandit 1250, jechałem do 4k obrotów i nie było problemu.
@noriad: heidenau - badziew jakich mało, ich opony dla moto to loteria - szansa trafienia takiej, która będzie trzymać jest jak jeden do nieskończoności. Spraw sobie Dunlopy albo Bridgestone'y i poczuj różnice xd
@TuckY: właśnie tak coś czuję, że chociaż tył by się przydało wymienić, bo póki co nie udało mi się "wywołać" problemów z przodem, ale tył jakiś taki niepewny dla mnie jest >.>

Dodatkowo pewnie sytuacji nie poprawia fakt, że ważę 1/4 wagi moto, przez co jednak nie ma takiego docisku jaki być mógł przy wadze 70-80kg
@noriad: grsx-r 750 mam(140 koni) pilot road 4 jak zimna opona to mieli na 1 ale przejadę trochę złapię temperature to klei się jak #!$%@?. Ostatnio na kolo poszlo zamiast mielic po przejechaniu troche ponad 500 m a zaraz po ruszeniu mieliła.
@klatamistrz: wiesz, na suchym mi nie mieli (mowa o normalnej, średni-agresywnej jeździe, bez strzałów ze sprzęgła itd.). Ale jak robi się mokro to zaczynają się jakieś jaja dziać o_O
@syrena_elektro: @bocznica: model to K64, DOT to 0414

jechałem w deszczu (więc pierwsze 30 minut, mielenie tutaj jeszcze jestem w stanie zrozumieć) i później po deszczu (jakąś godzinę po ustaniu opadów) i tutaj już raczej spodziewałbym się ustabilizowanej trakcji na dość sensownym poziomie, a nie jakiś niespodzianek...
@noriad: Heidenau to loteria. W k60 scout mam trakcję w transalpie, ale inne opony mogą się trzymać inaczej. Zawsze możesz sprzedać te opony i wziąć kolejne.
@uosiu: @wojtoon: @noriad: @TuckY: ja ostatnio przeczesałem internet (fora, testy, youtube) w poszukiwaniu opon dla siebie i padło na Heidenau K60 Scout. Na Revzilla padło stwierdzenie, że to "premium german brand". Cały internet się zachwyca tymi oponami, chyba nie znalazłem złej opinii.

A wy mi mówicie, że to badziew jakich mało? Właśnie czekam na kuriera!

Czy wszyscy jeździliście na takich oponach i jeżeli tak, to na jakich modelach?
@PioPioPio: zacznijmy od tego, że RevZilla mówi tak, bo mają pewnie dużo na stanie i chcą sprzedać, a to, że wierzysz we wszystko, co Ci ludzie naopowiadają, to już Twój prob.
Jak to mówią, "z gówna bata nie ukręcisz", a Heidenau od zawsze był tym "gównem" i nie sądzę, by coś się w tej kwestii zmieniło.
Pozostaje mieć nadzieję, że będziesz mieć tak, jak mówił @uosiu , akurat trafisz na dobre...