Wpis z mikrobloga

@trustME: @warlockuss
Tak zmieniło się to ale dotyka to tylko tych podpadajacych pod IR35 albo tych pod SDC (Supervision, Direction or Control).

Jeśli jesteś poza IR35 i SDC to nadal możesz claimowac wydatki na przejazdy i żarcie.

Nie wiem jak jest z kierowcami ciężarówek ale wydaje mi się na zdrowy rozum że możecie podpadac pod SDC.

Literatura:
http://www.nixonwilliams.com/april-2016-changes-to-travel-and-subsistence-expenses
http://www.brookson.co.uk/blog/changes-likely-to-impact-contractors-post-april-2016/
Polecam przykłady z gov.uk na określenie SDC jest tam kilka dla kierowców
@PieknyJanusz: dzieki mireczku za konkretna odpowiedz, no wlasnie nie wiem czy jestem ir35 czy tam sdc czy poza tym, nie mam bladego pojecia. pytam wlasnie na forum ze smiesznymi obrazkami czy sie cos zmienilo bo wiem ze tu sie ktos znajdzie w podobnej sytuacji.
@warlockuss: Jak nie wiesz czy jesteś pod IR35 to już polecałbym zaświecić wszystkie czerwone lampki. Bo jak się okaże, że podpadasz pod IR35 a nie wykazujesz tego jako IR35 to idziesz z torbami. Możesz dostać do 200% wartości tego co zarobiłeś pod IR35 kary.

HMRC to nie US w Polsce i "czynny żal" nie wystarczy.
@warlockuss: i zmień księgową na taką z którą możesz się dogadać. Jak zmieniasz prace to odżałuj 100 funtów na formalny review na piśmie swojego kontraktu.
Wykup ubezpieczenie na wypadek ścigania z tytułu IR35 przez HMRC
@warlockuss:

tu masz z gov.uk:
Scenario 2.
Harry arrives at the client’s furniture factory and meets with the Distribution
Manager, who shows Harry the Company HGV that he will be driving. Harry is then
told he is to deliver furniture to customers in Sheffield, Birmingham, Nottingham and
Liverpool that same day. Harry is told he must call the Distribution Manager after
each delivery and report back to the factory when all
jeszcze jedno

tu sie ktos znajdzie w podobnej sytuacji.


Nie koniecznie! Kontrakt kontraktowi nie równy i inni kierowcy mogą CI powiedzieć żeby olać - bo mają inne kotrakty!
Poza tym, kontrakt to nie wszystko, dla HMRC podobnie jak dla US w Polsce liczy się jak wykonujesz swoją pracę. Jeśli kontrakt nie wskazuje żadnej kontroli nad Tobą ale dojdzie do tego że HMRC Cię wezwie i zapyta "Mireczku jak to tam pracowałeś?" a
@PieknyJanusz: a bo wyjechalem 3 miesace temu, myslalem ze bedzie nieco lepiej, robote mialem dosc 10f na godzine. ale znajomy zmienial mieszkanie i sie zdenerwowalem, teraz w polsce cos bede szukal, co prawda 2x mniejsza kasa no ale wiadomo, polska to polska. btw dzieki za wyczerpujące odpowiedzi mirku :)))))
@PieknyJanusz: witaj!

Pracuje dla jednego klienta od lipca jako spolka ltd , jestem kierowca. Do konca roku planuje pracowac. Co zrobic by nie zostac udupionym przez hmrc? odliczac zarcie , night outy czy jednak dac sobie siana? Czy lepiej zabulic te 20% od dywidendy i robic wyplate dyrektora + kupic laptop drukarka i jakos przetluc do konca roku.

pozdrawiam