Wpis z mikrobloga

@McGravier: To nieistotne - kopalnie działające w fast relay network (być może coś przekręciłem) można uznać jako jedną dużą kopalnię, która miała jakieś kilka miesięcy temu powyżej 60% hashrate. Będzie tylko gorzej. Natknąłem się kiedyś na yt na prezentację Adama Backa o tym traktującą i kupiłem to. Zgadzam się z tym.
@nowayman: Nie bardzo rozumiem jak protokół komunikacyjny między poolami, ma się do organizacji pojedynczych kopalni kopiących w tych poolach? Przecież to są kompletnie niezależne instytucje, pracujące często w innych jurysdykcjach, być może nawet na innym sprzęcie.

Masz może link to tej prezentacji?
@McGravier: chodzi o szybką sieć Lighting Network pomiędzy "istotnymi dla sieci nodami"(ergo dużymikopalniami)które ma być "wybawieniem" BTC a tylko pogłębi centralizację
@nowayman: W prezentacji jest powiedziane, że jako jeden pool traktowane są wszystkie kopalnie praktykujące "Validationless Mining" czyli kopanie bez weryfikacji bloku. To jest zupełnie inna kwestia niż Fast Relay Network. To prawda, że wykryto (na drodze niechcianego hard forka), iż pewne duże poole praktykują validationless mining, ale nie należy mylić tej praktyki z protokołem komunikacyjnym. To jest problem, ale wynikający moim zdaniem głównie z niekompetencji pooli - gdyby dokonywali walidacji bloku
@nowayman: Tego się nie da jednoznacznie stwierdzić - żeby mieć pewność ktoś musi wyprodukować nieprawidłowy blok, po którym jeden z tych trzech pooli wykopie następny. Jeśli przedłuży łańcuch zamiast osierocić wadliwy blok, to by znaczyło, ze praktyka nadal ma miejsce