Wpis z mikrobloga

Wnuczka rtm. Pileckiego opublikowała list (całość poniżej). Oczywiście ani słowa o KOD. Krótka lanca (czyli nowe wcielenie Gówno prawda) skomentowała. Wątek o walce Pileckiego w NSZ też jest mocno wątpliwy. Co się dzieje w komentarzach na fb, łatwo się domyśleć...

Drodzy Państwo,

Jestem oburzona tym , że w ostatnim czasie środowiska polityczne i narodowe wykorzystują wizerunek i życiorys mojego dziadka dla własnych, partykularnych interesów i rozgrywek.

Rtm. Witold Pilecki służył nie Polsce podzielonej , ale Polsce wolnej od uprzedzeń, podziałów i nienawiści. Witold nie dzielił ludzi ze względu na światopogląd i wyznanie, nikogo nie wykluczał. Był człowiekiem wielkiej wiary w Boga i człowieka.

Szczególny mój sprzeciw wywołały marsze w Toruniu i wczorajszy w Łodzi zorganizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską w czasie trudnym dla naszej rodziny, w rocznicę zamordowania dziadka. Proszę wszystkich Patriotów : zapoznajcie się z życiorysem i raportami Witolda. Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa!... Patriota chce DOBRA dla kraju, nacjonalista chce kraju dla siebie...


z poważaniem Beata Pilecka-Różycka

Warszawa 26 maja , 2016


https://www.facebook.com/krotkalanca/posts/187540271646536

Pobierz smyl - Wnuczka rtm. Pileckiego opublikowała list (całość poniżej). Oczywiście ani sło...
źródło: comment_NZtwieM8TXWHX3jhVNjmPOG7WGM7hRIg.jpg
  • 14
@smyl: z fb:

Szczycenie się osiągnięciami własnego przodka=psie gówno.

Szczycenie się osiągnięciami cudzych przodków=patriotyzm.


W punkt xD