Wpis z mikrobloga

#samochody
Mirki doradźcie jakiego samochodu szukać ;) wymagania to: Minivan do 12000 zl. Nigdy nie interesowałem się tym typem samochodów i i nie wiem który będzie miał spory kufer i dobry dostęp do tylnej kanapy z drzwi (fotelik). Co do silnika to raczej benzyna - teraz mam diesla jezdzis sie spoko, ale wykańcza mnie serwis. 1.6 hdi). Myślałem o merivie - czy da się coś znaleźć w dobrym stanie w tej cenie?
Odrazu zaznaczę że chciałbym odpoczac od francuskiej motoryzacji - citroena mi ukradli, a co do peugeota którego posiadam to nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić jego 'bezwaryjność' :(
  • 8
@donmarcinello: mam Espace iii i według mnie jest to ostatnia generacja która warto kupować używaną. Wiadomo, są to już stare samochody, więc mogą mieć swoje bolączki związane z wiekiem, ale jest to głównie mechanika, którą łatwiej ogarnąć. Teść miał scenica ii i elektryka sypała się lawinowo. Sąsiad z megane ii też miał przeboje. Przez chwilę myślałem nad espace iv, ale wydaje mi się, że sprzed 2012 nie warto kupować, a po
@pzn: jak możesz to podpytaj o alhambrę - widziałem w necie, że ma trzy oddzielne fotele z tyły co musi być wygodne.
@dzikiczytelnik @KingRStone: Co do Renault - oglądałem kiedyś scenica II. Jak dla mnie jest tam za dużo elektroniki jak na używany samochód. (łącznie z ręcznym co jest wg. mnie średnim pomysłem).
@donmarcinello: Elektryczny ręczny też się u teścia przewinął na liście napraw ;) Dla tego napisałem o Espace III. Choć elektroniki jest tam dużo, to póki co nie miałem z nią jakichś strasznych przebojów. Więcej uwagi wymagała część mechaniczna. Espace ma z tyłu w sumie 5 oddzielnych foteli i były dwie opcje montażowe - w slotach i na szynach (pic rel). O Seata podpytam przy najbliższej okazji.
Pobierz
źródło: comment_6mTGtQndyxtpKEC4E6kzveTkSPXNFyHJ.jpg