Wpis z mikrobloga

tldr jestem idiotką
Instalowałam wczoraj w10 (obok w7) z pendrive, bo napęd mam zepsuty. jest to o tyle ważne, bo mam podłączony pod usb również dysk zewnętrzny. W biosie, po wielu próbach musiałam ustawić na 1st boot device pendrive, na 2 normalny dysk z 7. System normalnie zainstalowałam, wszystko działa i jest super, ale to co teraz się #!$%@?ło jest niesamowite xD Komputer próbuje bootować z dysku zewnętrznego, bo usb jest ustawione na 1 miejsce, a ja nie mogę wejść do biosu (udało mi się tylko dwa razy), bo klawiatura włącza się dopiero po kilku sekundach, kiedy w 99% nie da się już włączyć biosu. Tak więc, jak chce włączyć normalnie system, to muszę odpiąć dysk, włączyć i znowu podpiąć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po dziesiątkach prób i ciągłego resetowania mam już tego dość, więc - co robić, mirki? Klawiatura jest podłączona na adapterze ps2/usb, mobo asrock 960GC-GS FX

#pcmasterrace #komputery #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
@harpiowata: W biosie jeśli uda CI się wejść z palca wyłącz FastBoot/SpeedBoot albo jakąkolwiek inną opcję odpowiedzialną za przyśpieszenie rozruchu. (jesli jest właczona ta opcja to USB inicjowane jest dopiero przy starcie softu, albo po napisie zapraszamy)

Jeśli się nie da z DEL albo F2 to zworka resetu biosu. Wtedy po rozruchu powinno Cię zapytać czy chcesz przejść do biosu czy kontunuować z domyślnymi ustawieniami.

Z Win10 możesz wejść do biosu
  • Odpowiedz