Wpis z mikrobloga

Budowa flot w Stellaris to strasznie monotonna czynność. Ile to się trzeba naklikać, żeby zrobić armię 50k w miarę rozsądnym czasie...
Nie mówiąc już o modernizacji, bo żeby nie trwało to kilkanaście lat, to trzeba podzielić flotę na co najmniej kilka fragmentów i każdą wysłać do osobnego kosmoportu. Nie da się tego wszystkiego jakoś przyspieszyć i zautomatyzować? Zresztą takie same odczucia mam ze statkami badawczymi. Na każdy sektor trzeba klikać, jakby takie trudne było zrobienie automatycznej eksploracji. No i takie pierdoły zabierają większość czasu, który spędzamy w grze.

#stellaris
  • 10
@Gother: Możesz zlecić każdej flocie wykonanie kilku rozkazów przecież, powiedzmy zakolejkować kilka sektorów na raz żeby zbadał, albo zbudował wszystkie możliwe stacje badawcze w danych układach etc
@Dirge91: Sektory byłyby dobre, gdyby nie to, że nie można tymi planetami sterować. Nawet jak zrobię statek kolonizacyjny w sektorze, to nie jest on moją własnością, tylko sektora i nie mogę go wysłać. Nie wspominając już o stacjach badawczych, których nie mogę użyć do oświecenia kosmitów, bo ta stacja jest własnością sektora i nic z nią nie mogę robić. Kompletnie bez sensu.

@Mald: Niby tak, ale i tak zajmuje to
@Gother: > No i takie pierdoły zabierają większość czasu, który spędzamy w grze.

No przeciez musisz mieć coś do roboty zanim wprowadzą DLC z dodatkowym contentem. Będzie DLC, będzie i automatyzacja.
@Gother: A no tu się zgodzę. Pamiętam, ze planowałem wojnę wiec na zaś zmajstrowałem sobie parę statków kolonizacyjnych co by było po czystkach rasowych czym kolonizować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sęk w tym, że crafcilo je już po zrobieniu przeze mnie sektora no i i tyle je widziałem. Strasznie irytująca rzecz. No nic, pozostaje mieć nadzieje ze znalazł się ktoś komu tez to przeszkadzało i im to
@Dirge91: To zostanie poprawione. Zresztą można tych statków używać poprzez zaznaczenie planety którą chce się skolonizować i kliknąć "Colonize" dzięki temu można wybierać spośród dostępnych statków kolonizacyjnych (również tych wybudowanych w sektorach i nie będących pod naszą bezpośrednią kontrolą).