Wpis z mikrobloga

Mirki mam pewien problem otóż mam dwa komputery połączone ze sobą kablem ethernetowym jeden z nich jest serwerem i ma adres 192.168.0.1 a drugi 192.168.0.2. Chce zrobić tak aby jeden z nich był serwerem bazy danych MySQL (Workbench) a drugi klientem który łączy się z bazą. Niestety próbowałem dziś wszelakich konfiguracji i niestety nie udało mi się osiągnąć poprawności działania.. może ktoś miał z tym do czynienia i podzieli się sugestiami? #pomocy #mysql #bazydanych #pytanie #workbench
  • 25
@MaC1u5: Tak Pingi idą w obie strony, na Serwerze system Win 7 a hoscie 8.1. Jeśli chodzi o Xammpa to też jest jakiś problem z połączeniem się z baza dostęp do phpmyadmin bez problemu z poziomu hosta ale połaczenia z bazą niestety nie udało się ustanowić..
@Docx: przyznam ze nie pracowałem nigdy z tym programem ale czy trzeba podawać IP? Może dało by się udostępnić katalog z baza w sieci i zmapowac go na kliencie pod np literka z i podać ścieżkę lokalnie
@Docx: a bind address ustawiłeś? Domyślnie mysql słucha tylko na localhoście. Znajdź my.cnf czy jakiś ini odpowiedzialny na tym co tam postawiłeś.
Znajdź linijkę bind-address i ją zaremuj (daj # na początku). Ewentualnie jak jej nie ma, to wpisz
bind-address 192.168.0.1

Użytkownika jak tworzysz, to usertestowy@`192.168.0.%' , żeby wpuszczało z zewnątrz
@RomantycznyRoman: @RRybak: @MaC1u5: Zaczynam od nowa zainstalowany workbench i tak udało mi się uruchomić serwer lokalnie (127.0.0.1). Natomiast przy próbie wprowadzenia adres interfejsu sieciowego maszyny czyli 192.168.0.1 i Error "Can't connect to MYSQL server on 192.168.0.1 (10060). Nie mam pojęcia jak skonfigurować serwer aby można było się łączyć z nim za pośrednictwem Adresu IP ustawionego statycznie na interfejsie maszyny serwera.