Wpis z mikrobloga

#prawo

Mirki od prawa pytanie. Mój tato robił jako podwykonawca dla pewne spółki z o.o. Spółka nie zapłaciła za robotę więc tato poszedł do sądu. Sprawę wygrał. Sąd zasądził kwotę jaką powinien odzyskać. Sprawa trafiła do komornika. Dziś dostałem pismo że komornikowi nie udało się nic odzyskać i chce umorzyć postępowanie. Tato dostał 7 dni na złożenie wniosku o ujawnienie majątku dłużnika. Pytanie czy jest sens? Czy da się odzyskać pieniądze? Czy będzie to zabawa w chowanego przez kolejne miesiące?
  • 6
Czy będzie to zabawa w chowanego przez kolejne miesiące?


@tfarog: ciężko się wypowiadać nie znając sytuacji spółki. Zawsze można spróbować walnąć członków zarządu 299 KSH
@tfarog: pytanie o kwotę, a to dla każdego jest co innego.
Z drugiej strony po to sie spółki zoo robi, zeby cie komornicy nie ścigali.. Wiec..
@tfarog: ujawnienie w 99% przypadków nic nowego nie wnosi so sprawy. Spójrz na kwotę zadłużenia i stan faktyczny i sie zastanówcie czy nie warto pójść do członków zarządu spółki o czym pisano
W KRS spółka nie jest w upadłości. Kwota którą wywalczył tato to ~20 tyś. zł. Spółka składa się dwóch gości którzy żyją bogato.

Swoją drogą czy dobrze rozumuje? Mogę sobie założyć spółkę z o.o. wziąć podwykonawce przytulić kasę i olać podwykonawcę? Tak w skrócie.
@tfarog: może wchodzi w grę solidarna odpowiedzialność inwestora i wykonawcy wobec podwykonawcy w oparciu o art. 647[1] § 5 k.c.? Sprawdź umowę podwykonawczą, ustal czy był tam inwestor i czy była jego zgoda na zawarcie umowy podwykonawczej.