Wpis z mikrobloga

Mirki, wiecie jak można się zintegrować z domofonem Comelit Icona Manager? I jaka mniej więcej jest jego cena? Na stronie producenta są zdjęcia, że można tam wyświetlać informacje o temperaturze, odtwarzać muzykę i inne. Tylko jaki jest sposób integracji? Mam na osiedlu ich system wideodomofonowy VIP (połączenie skrętką) i zastanawiam się nad wyborem tego domofonu. Chciałbym to zintegrować z własnym systemem "smart home", ale brakuje mi dokumentacji technicznej, żeby móc zdecydować się na ten domofon.

Pisałem w tej sprawie do polskiego dystrybutora, ale nie chciał udzielić takich informacji. Wygląda na to, że mają dziwny sposób dystrybucji - albo my Ci wszystko podłączamy i integrujemy albo nie masz domofonu. Być może jest też tak, że to działa tylko z systemem smart home od Comelit.

Ciekawi mnie też zasada działania samego domofonu. Wiem, że to system IP, więc w jaki sposób identyfikowane mieszkanie? Czy urządzenie po podłączeniu do sieci lokalnej jest widoczne jako urządzenie sieciowe?

#pytanie #domofony #domofon #comelit #wideodomofon #wideodomofony