Wpis z mikrobloga

#historia #czechy
Marki, piszę na szybko z Prahy. Mamy #!$%@?. piłem z jakimś krawaciarzem, który podawał się za polityka i od niego i jego znajomych dowiedziałem się, że Armia Krajowa masowo mordowała żydów, Polska zaatakowała Czechów w 1920 i generalnie robiliśmy wszystko aby wymazać Czechosłowację z mapy świata. Ręce opadają, niech mi jeszcze ktośpiwie, że nie istnieje coś takiego jak polityka historyczna.
  • 4
@Tytanowy: bo tak było, tylko w Polsce się o tym nie mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak samo jak w Polsce mówią, że UPA mordowała Polaków i jakiś Mirek na Ukrainie łapie się za głowę i robi o tym wpisie na ichnim wykopie, że mu ręce opadają.

niech mi jeszcze ktoś powie, że nie istnieje cos takiego jak polityka historyczna.

Założę się, że nikt ci tak nie
@Swiatek7: W zasadzie jeśli ktoś wypowiada się w Polsce o tym, że UPA mordowała Polaków, to w wielu przypadkach wspomina przy tym o odwetowych działaniach AK oraz partyzantów przeciwko Ukraińcom. Wiadomo, że łatwiej powiedzieć "Oni zaczęli, oni byli źli", ale na dobrą sprawę do zbrodni dochodziło po obu stronach, choć tak samo polska, jak i ukraińska ludność nieraz ostrzegała swoich sąsiadów o tym, że nadciągają partyzanci...

@Tytanowy http://historia.org.pl/2014/02/04/o-polski-slask-cieszynski-odzyskanie-zaolzia-w-roku-1938/ choć z perspektywy