Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu obserwuję dziwny kult #czarnolisto na wypoku. Nie mam nic przeciwko chociaż sam nie mam absolutnie nikogo, ani absolutnie żadnego tagu na nim bo uważam to za potencjalne ominięcie jakiegoś fajnego wpisu/znaleziska itd.

Jednak codziennie kilkukrotnie widzę we wpisach innych użytkowników formułkę "lądujesz na #czarnolisto " Po pierwsze po co kogoś o tym informować? Jak nie podoba ci się to go zblokuj i tyle, chyba po to go blokujesz żeby nie wdawać się z nim w dyskusję, nie? Druga sprawa to blokowanie kogoś bo ma inne poglądy niż ty.

Oho widzę lewaczek z ciebie lądujesz na #czarnolisto

Oho widzę prawicowiec z ciebie lądujesz na #czarnolisto

Ej mirony dajcie listę lewaków bo chce wszystkich zablokować na czarnolisto.


W tym momencie odcinasz się od jakichkolwiek dyskusji tylko dlatego że ktoś ma inny pogląd na świat. Pozostajesz w własnym zamkniętym gronie osób które mówią jak ty, myślą jak ty, i liżecie się wzajemnie po jajkach utwierdzając się w przekonaniu że skoro popiera cię tyle osób to musisz mieć rację (problem w tym, że otoczyłeś się ludźmi którzy robią to samo co ty i zamykacie się we własnym kokonie nakręcając spiralę wrogości do innych)

Kolejna sprawa to czarnolistowanie kogoś po jednej wypowiedzi. Sam przed chwilą byłem tego ofiarą. Bo stwierdziłem że 4 letni film nie jest dość nowy jak twierdzi autor. W odpowiedzi dostałem że szukam problemów tam gdzie ich nie ma. Napisałem dość długi post że nigdzie nie szukam, a stwierdzam fakt, a co do clue wątku to polecam ci filmy X,Y,Z niestety nie mogłem już tego wysłać...

I ostatnia sprawa to gównoburze w których czarnolisto leci jedna za drugą. Rozumiem wrzucić kogoś kto wjeżdza ci na matkę.babkę ojca psa. Ale kurde wrzucać go bo np cię zaorał w dyskusji, podał lepsze argumenty? To dość nagminnie zdaża się w tagu #polityka w którym jedna i druga strona po upokorzeniu faktami jedyne co robi to lakoniczny tekst "wybacz ale lądujesz na czarnolisto"

Mireczki szanujmy się na wzajem Banujmy osoby które są chamskie, prymitywne, obrażają was czy waszych bliskich. A nie te które mają lepsze argumenty czy mają inny pogląd na świat. I nie odcinajmy się od nich na podstawie jednego postu.

#przemyslenia #wykop
CreativePL - Od jakiegoś czasu obserwuję dziwny kult #czarnolisto na wypoku. Nie mam ...

źródło: comment_fVFIuQbiOaubNe1cxvkPDPwEMNegN5HS.jpg

Pobierz
  • 8
@CreativePL: ludzie maja nasrane w glowach i lubia sie izolowac.

Szczegolnie ci skrajnie #!$%@?.

Sa tez ludzie ktorych czytac sie nie da bo maja 11 lat albo sa niedorozwinieci i bredza strasznie.

Sa tez ludzie jak lukawars... Jezus ten typ mi przypomina dawnego znajomego teoretyka co zawsze byl najmadrzejszy w teorii, ale praktycznie do niczego zabrac sie nie potrafil. Marzyciel co zacznie cie obrazac jak stwierdzic ze zyje czyms czego nie