Wpis z mikrobloga

#stellaris
Ta gra jest zajebista ale ma kilka zasadniczych wad:
a) #!$%@? optymalizacji. Wszyscy i ich psy już pisali, więc powtórzę jeszcze raz: nie da się w to grać w endgame'ie bo wszystko się niemiłosiernie tnie.
b) brakuje szpiegowania i tego typu działań.
c) BRAKUJE BRONI MASOWEGO RAŻENIA. Gdzie są gwiazdy śmierci do niszczenia planet czy wysadzania gwiazd?
d) wojny są za mało totalne. Fakt, że można ugrać maks 100 war score'a to żenada.
  • 10
Największa wada to ograniczenie do kierowania 5 planet bez kary bo komputer kieruje tymi planetami jak debil mimo że ma pełno kasy to mało buduje i pozwala by było bezrobocie na jego planetach i puste pola a ma po 10k prądu i minerałów ( ͡° ʖ̯ ͡°) a mam oryginał na steam 1.03.

Z tych co napisałeś najbardziej brakuje rozjeb... planety w drobny mak można by to zrobić
@Szwejkk: pewnie giant death laser byłby jakimś budynkiem (imho nakładką na słońce) i różne levele by miały różny zasięg. Rozwalanie pewnie by trwało w #!$%@? tak że można byłoby ewakuować populację.
Ale po co gdybać jak nie ma.
@Szwejkk: Przecież to ograniczenie nie jest sztywne. Demokraje mają +4, są te generyczne co dają +1 na lvl. Więc odpowiednio dużo czasu i można bezpośrednio kontrolować całe imperium.
Gdzie są gwiazdy śmierci do niszczenia planet czy wysadzania gwiazd?


@Majk_: Na razie w GalCiv ( ͡° ʖ̯ ͡°). To mogą dodać w dalekiej przyszłości jako bajer, na razie to ja ubolewam, że nie można zbombardować planety tak, żeby nie nadawała się ona już do zamieszkania. Można nawalać torpedami z antymaterią, a nic to nie robi planecie, jedynie niszczy fortyfikacje.
@HpALc_9000: Ściągnij odpowiedniego moda i dobierz militaryzm a flocie daj pełne bombardowanie. Cała populacja wymiera budynki zrównane z ziemią a wolne pola to puste kratery. Nawet schron kolonialny zrównany z ziemią. Nie ma czego tam pózniej szukać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@FlyingDutchman: Nie wiem, nie próbowałem. Niby jak jest zablokowane to się nie da bo trzeba odkupić zblokowany teren ( ͡º ͜ʖ͡º)
Możliwe że mogliby zasiedlić się w ruinach po schronie planetarnym ale nie patrzyłem.