Wpis z mikrobloga

Hej programisto!

Przygotowałem dla Ciebie ciekawą listę materiałów o DDD. Pozwolą Ci one szybko poznać i zaznajomić się z podstawami tego podejśćia.

Są dostępne w różnych formach, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

Musisz to przeczytać! Nie zależnie czy piszesz w #java, #dotnet znajdziesz nawet przykłady w "swoim ulubionym języku". Aczkolwiek koncepcja #ddd wykracza daleko poza ramy konkretnej platformy. :) Coś o czym każdy #programista (a nawet #programista15k) powinien wiedzieć - nawet jeśli obecnie pracuje z aplikacjami, dla których to podejście jest nieodpowiednie.

Jak zacząć z DDD (Domain Driven Design) – materiały

Jeśli znasz inne ciekawe pozycje, które warto polecić, to zapraszam śmiało do podzielenia się nimi :-)

#oprogramowaniu #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
@AreQrm:
Jeśli chodzi o teorię polecam książki:
[pl] Domain-Driven Design. Zapanuj nad złożonym systemem informatycznym Autor: Eric Evans
[en] Implementing Domain-Driven Design Autor: Eric Evans

Praktyka:
1) Przydatny dla mnie był również projekt: https://github.com/serkanpektas/naa4e/tree/master/IBuyStuff-dm/src
Nie jestem specjalistą (raczej w ddd samoukiem - jak większość) ale w/w projekt IMHO zaprezentowano tutaj bardzo dobrą strukturę aplikacji.

2) Podobało mi się parę zastosowań z tego bloga: foreverframe.pl (+projekt na git, ale tutaj przy projektowaniu
  • Odpowiedz
@karolpe:
Dzięki za wartościowy wpis i komentarze pod tagiem.

Ostatnio oglądałem prezentację Grega Younga i on mówił, że DDD współgra i operuje na funkcjach, stąd świetnie współgra z językami funkcyjnymi, Evans w książce opiera się na OOP i ludzie piszą, że przy zdrowych zmysłach nikt nie przełoży na funkcyjne programowanie drugiej części tej książki.
  • Odpowiedz