Wpis z mikrobloga

Powiem szczerze, że nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale przeglądałem sobie zdjęcia z ostatnich GP i nie wiem czy dobrze widzę, Lorenzo ubiór ma założony prawilnie, jak chyba każdy jeżdżący w skórze, ale Rossi nie jeździ przypadkiem ze spodniami naciągniętymi na buty? Dziwi mnie to trochę, bo zawsze byłem przekonany, że skórę ładuje się do buta :).

#motocykle #wyscigi #motogp
  • 12
@Stitch: Chyba właśnie ładuje na buta, ja się właśnie zastanawiam nad takim rozwiązaniem, bo zawsze miałem trochę za luźne nogawki w łydkach, a walnięcie skórki na buty rozwiązało by ten problem - o ile oczywiście buty się zmieszczą pod. Z jakiego powodu jest bezpieczniej konkretnie? Mi przychodzi na myśl w zasadzie tylko to, że eliminuje się możliwość zawadzenia o coś cholewką i ewentualne zerwanie buta z nogi.
źródło: comment_3Yl7KpyYVusx1U7p618KTEZYO5EwH1jk.jpg
@Stitch: Myślę, że jak ktoś ma na prawdę dobrze skrojony kombinezon, to i na bucie nie ma prawa się podwinąć, tym bardziej, że rzadko kiedy trafia się, żeby ktoś sunął całą nogą po ziemi w kierunku podwijania spodni, chyba że już nieprzytomny :).

@11mariom:
U mnie jest z centymetr luzu, ale też przeceniłem swoje buty, SMX-y mają jednak dość solidne ochraniacze na goleń :).

@zapomnialem007: Oczywiście, trzeba mieć odpowiedni
@Glenroy: nah. Dlatego kurtki ze spodniami sa spinane, bo mimo, ze idealnie dopasowane - bez zlaczenia sie podwijaja. Pamietaj, ze droga to rozne rzeczy. Skora ma wiele mozliwosci rozerwania/ zahaczenia. Wszelakie moto szkoły (california itp) motopomocni odradzaja spodni na butach
@Stitch: Osobiście też jeżdżę ze spodniami w butach, bez względu, czy to skóra, tekstyl czy jeansy, nooo dobra, poza sytuacją kiedy zaczyna sobie z nieba smarkać, to tekstyl idzie na buty. Do pierwszego miejsca, w którym można się zatrzymać i chlapnąć jakąś kawę dla zabicia czasu, bo w deszczu jeździć nie lubię, szczególnie przez tych pierwszych 20-30 min, bo jest zaje*iście ślisko :).
U mnie jest z centymetr luzu, ale też przeceniłem swoje buty, SMX-y mają jednak dość solidne ochraniacze na goleń :).


@Glenroy: mam SMXy i jestem zadowolony. Chociaż przy wymianie kiedys tam kupię bardziej sportowy model prawdopodobnie ;)