Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem ze światłami w #audi80 b4, nie pierwszy raz już zresztą... Mianowicie, zamiast świateł mijania wskakują mi drogowe (długie), gasną jak wrzucam prawy kierunkowskaz (czasem jak kierunek odbije to długie wracają, czasem zostają mijania), jak wrzucam lewy kierunek zawsze zapalają się drogowe. No cyrk na kółkach po prostu ( ͡º ͜ʖ͡º). Miałem różne przygody ze światłami (raz nie miałem w ogóle mijania, raz nie miałem drogowych). Zawsze wydawało mi się, że wina leży po stronie przełącznika ("pająka") pod kierownicą, ale wymieniałem ten szajs już z cztery czy pięć razy w ciągu ostatnich trzech lat, oczywiście po uprzednim czyszczeniu styków. Zastanawiam się czy wina nie leży po innej stronie (może jakieś zwarcie w stacyjce? niby mało prawdopodobne, bo przez ostatni rok nie miałem problemów z pająkiem, ale może jednak). Wiem, że mało kto już jeździ takimi dinozaurami, ale może ktoś spotkał się z takim problemem i powie w czym probem?
#mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja #audi #niebijciezatagi
  • 11
@jasieczek: te pająki często się psują, ale 4-5 to faktycznie sporo. Brak świateł długich i/lub mijania to standardowy problem pająka, a jak kiedyś nieudolnie grzebałem w pająku to po tym dało się włączać pozycyjne lewym kierunkiem. Spróbuj rozkręcić pająka z pomocą poradników na forum modelu, pogrzeb, pokombinuj.
@TypowyPolskiFaszysta: pająka wymieniłem w zeszły weekend, miałem pod ręką jakąś używkę i wyglądało, że wszystko działa... przez niecały tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) wczoraj jak z roboty wracałem to istny cyrk na kółkach - wrzucając kierunek, zamiast kierunkowskazu migały mi światła mijania właśnie (lewy kierunek lewe światło, prawy kierunek prawe światło) świateł mijania nie mam w ogóle, musiałem jechać na długich ( ͡° ʖ̯ ͡